Resultater NM 2017

Resultatlister og dommerskjema kommer fortløpende på denne siden etter hvert som de blir rapportert inn. Resultater som ikke finnes her, er ikke klare. Resultater publiseres ikke før hele klassen er ferdig dømt.

  • Klikk på flightnummer for å få se dommerskjema og flightskjema.
  • Der det ikke er lenket til dommerskjema er det fordi det ikke er scannet inn ennå.
  • Hvis ikke ølet ditt har kommet i listen ennå kan det være fordi dømmingen ikke er ferdig.
  • Poeng er kun en rangering på bordet og kan ikke sammenlignes mellom flights.

Oppdateringer:
4. april 2017 (Lagt til dommerskjemaer klasse C, D og H)
3. april 2017 (lagt inn C-IPA og D-Lys ale)
27. mars 2017 (lagt inn klasse H-Belgisk)

 

A – Lys Lager

Flight 1

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
3170 1B Internasjonal lager Bjørn Vistvik 99
5139 1B Internasjonal lager Kurt Haugen 115
2709 1C Tsjekkisk pilsner Kenneth S. Laget 108
4687 1C Tsjekkisk pilsner Reinhard Mjaatvedt 108
4974 1C Tsjekkisk pilsner Petter Buhagen 112
5630 1C Tsjekkisk pilsner Morten Fuglerud 122 Ja
8175 1C Tsjekkisk pilsner Tore Arnesen 110
9429 1C Tsjekkisk pilsner Sigurd Johan Saure 94
9843 1C Tsjekkisk pilsner Arne Jervell 136 Ja

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1332 1D Tysk pilsener Frank Dåstøl 114 Ja
2215 1D Tysk pilsener Hans Kristian Andersen 94
6621 1D Tysk pilsener Thomas Hellberg Hagen 79
8852 1D Tysk pilsener Kurt Haugen 96
3875 1E Münchener helles Emil Johnsen 91
4964 1E Münchener helles Arne Mo 95
5299 1E Münchener helles Arne Mo 79
6924 1E Münchener helles Stian Gustavsen 98 Ja

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
246 1A Moderne lys lager Jan Børge Stav 52
4337 1A Moderne lys lager Jan Inge Ohren 69 Ja
8778 1A Moderne lys lager Henning S. Nilssen 71 Ja
8956 1A Moderne lys lager Anders Gjørwad Hagen 57
9933 1A Moderne lys lager Joakim Olavesen 62

 

Finale

Øl nummer Øltype Deltager Finale Plassering
4337 1A Moderne lys lager Jan Inge Ohren 48 6
8778 1A Moderne lys lager Henning S. Nilssen 73 4
5630 1C Tsjekkisk pilsner Morten Fuglerud 82 2
9843 1C Tsjekkisk pilsner Arne Jervell 81 3
6924 1E Münchener helles Stian Gustavsen 86 1

 

B – Mørk Lager

Flight 1

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
571 2D Münchener dunkel Arne Jervell 136 Ja
3036 2D Münchener dunkel Øyvind Winding-Stavseth 96
8363 2D Münchener dunkel Emil Johnsen 109
8572 2D Münchener dunkel Jan Erik Amundsen 106
9510 2C Märzen Øyvind Tveit 82
9767 2D Münchener dunkel Emil Johnsen 73
9774 2D Münchener dunkel Arve næss 112 Ja

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
3621 3C Doppelbock Michael Dahlen 139
4131 3C Doppelbock Arne Marius Haugen 144 Ja
5439 3C Doppelbock Einar Michelsen 129
5899 3C Doppelbock Arne Jervell 140 Ja
5901 3D Eisbock Øyvind Tveit 159 Ja
6049 3C Doppelbock Oddvar Egeland 97
6109 3C Doppelbock Marius Midtsand 139

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1162 2C Märzen Rolf Bakke 155 Ja
2768 2C Märzen Arve næss 98
3507 2C Märzen Rolf Bakke 97
4694 2B Wiener Kurt Haugen 116
5069 2C Märzen Øyvind Winding-Stavseth 94
6706 3A Helles bock/Maibock Arne Marius Haugen 131
8417 3B Bock Thomas Hellberg Hagen 162 Ja
8847 2C Märzen Aleksander L. Andersen 93
9510 2C Märzen Øyvind Tveit 82

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
3040 2A Moderne mørk lager Dag Frode Aasnes 98
3109 2G Klassisk røykøl Hans Christian Løberg 154 Ja
3207 2A Moderne mørk lager Sigmund Fiveland 130
5539 2F Schwarzbier Arne Jervell 155 Ja
7816 2A Moderne mørk lager Eirik Nygård 130
7861 2E Mørk tsjekkisk lager Reinhard Mjaatvedt 110

 

Finale

Øl nummer Øltype Deltager Finale Plassering
571 2D Münchener dunkel Arne Jervell 139 6
1162 2C Märzen Rolf Bakke 140 5
3109 2G Klassisk røykøl Hans Christian Løberg 135 7
4131 3C Doppelbock Arne Marius Haugen 170 1
5539 2F Schwarzbier Arne Jervell 159 2
5899 3C Doppelbock Arne Jervell 124 8
5901 3D Eisbock Øyvind Tveit 158 3
8417 3B Bock Thomas Hellberg Hagen 154 4
9774 2D Münchener dunkel Arve næss 103 9

 

C – IPA

Flight 1

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
5787 6B Amerikansk IPA Ove Utland 31,3
503 6B Amerikansk IPA Tore Arnesen 32,3
3798 6B Amerikansk IPA Joar Eitrheim 24
2684 6B Amerikansk IPA Jan Inge Ohren 33,7
9116 6B Amerikansk IPA Alberto Pescador 34,7
6958 6B Amerikansk IPA Kenneth Nygård 35
9734 6B Amerikansk IPA Odin Lein Strand 35 Ja
1941 6B Amerikansk IPA Robert Wikstrand 37,3 Ja
6838 6B Amerikansk IPA Øyvind Tveit 33,3

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
7789 6B Amerikansk IPA Håkon Bugge 31,7
9595 6B Amerikansk IPA #N/A 34,3
6112 6B Amerikansk IPA Kenneth S. Laget 30
4979 6B Amerikansk IPA Tom Tallak Solbu 18
1283 6B Amerikansk IPA Leif Ketil Kleivenes 26,3
6011 6B Amerikansk IPA Hans Olav Rønneseth 28,3
5521 6B Amerikansk IPA Kristoffer Brække 25,7
8436 6B Amerikansk IPA Bjørn Vistvik 24,7
6635 6B Amerikansk IPA Josten Sexe 25
6260 6B Amerikansk IPA Jan Inge Ohren 28
3259 6B Amerikansk IPA Kent Mikael Rosseland 39 Ja
3848 6B Amerikansk IPA Henning S. Nilssen 15,3

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1283 6B Amerikansk IPA Leif Ketil Kleivenes 35
6362 6B Amerikansk IPA Petter Buhagen 39,3 Ja
4197 6B Amerikansk IPA Jørund H. Eggen 35
4924 6B Amerikansk IPA Mattias Ståhl 34,7
7450 6B Amerikansk IPA Josten Sexe 36 Ja
7046 6B Amerikansk IPA 7 Brewing Company 30,7

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
4651 6B Amerikansk IPA Per Egil Kummervold 35
6956 6B Amerikansk IPA Christopher Aalholm 26,3
4624 6B Amerikansk IPA Olav Brandt Pekeberg 29
8813 6B Amerikansk IPA Dag Frode Aasnes 25,3
9365 6B Amerikansk IPA Anniken Flatlandsmo 29
5345 6B Amerikansk IPA Thomas Hellberg Hagen 34,7
1304 6B Amerikansk IPA Ronny Skårsmoen 39 Ja

 

Finale

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Plassering
9734 6B Amerikansk IPA Odin Lein Strand 33 6
1941 6B Amerikansk IPA Robert Wikstrand 36 3
3259 6B Amerikansk IPA Kent Mikael Rosseland 41 1
6362 6B Amerikansk IPA Petter Buhagen 38,7 2
7450 6B Amerikansk IPA Josten Sexe 33,7 5
1304 6B Amerikansk IPA Ronny Skårsmoen 34,3 4

D – Lys ale

Flight 1

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1574 4D Engelsk Golden Ale Christopher Aalholm 124
5297 4D Engelsk Golden Ale Jørund H. Eggen 128
5718 4D Engelsk Golden Ale Mattias Ståhl 65
2962 4D Engelsk Golden Ale Ove Utland 66
9607 4D Engelsk Golden Ale Kristian Rikvold-Jess 49
3666 4D Engelsk Golden Ale Dag Frode Aasnes 53
8797 4A Engelsk Ordinary Bitter Arild Fevang 122
1305 4B Engelsk Best Bitter Knut Magerholm 55
9470 4C Engelsk Strong Bitter Hans Olav Rønneseth 168 Ja
6463 4C Engelsk Strong Bitter Bjørn Vistvik 119
6034 13C / 4C Engelsk Strong Bitter Stein Ivar Elstad 65
2881 4F Common Steam Beer Joakim Olavesen 141 Ja

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
2033 4G Kölsch Bjørn Kenneth Andreassen 102
3929 4G Kölsch Dag Frode Aasnes 132
8311 4G Kölsch Vegard Naustdal 158 Ja
3184 4G Kölsch Christopher Aalholm 58
1808 4G Kölsch Stein Norem Wisted 135
808 4H Irsk Rød K 110
6513 4H Irsk Rød Dag Frode Aasnes 101

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
4955 4E APA Joakim Olavesen 158 Ja
9543 4E APA Anders Laengen 146 Ja
7697 4E APA Jørgen Olsen 136
7193 4E APA Morten Wenæs 63
7417 4E APA Ørjan Rabben Kristiansen 121
2530 4E APA Henning S. Nilssen 108
6517 4E APA Øyvind Gulbrandsen 111
4224 4E APA Arne Marius Haugen 71
883 4E APA Øyvind Tveit 97
1454 4E APA Jimmy Olsen 101
1346 4E APA Bjørn Vistvik 93
7652 4E APA Andre Kristensen 123
4806 4E APA (feil klasse) Joakim Olavesen 0

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
4829 4L Am Aber Ale Arne Jervell 92
9007 4L Am Aber Ale Erland R. Nordgård 60
937 4L Am Aber Ale Anders Laengen 73
8005 4L Am Aber Ale Per Øyvind Tjeldnes 99
3580 4L Am Aber Ale øyvind kostøl amdam 68
9372 4L Am Aber Ale Tore Arnesen 60
2558 4L Am Aber Ale Otto Mikal Furuly 65
2526 4L Am Aber Ale Peter Marius Olsen 101 Ja
4199 4L Am Aber Ale Thomas Klaussen 48

 

Finale

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Plass
9470 4C Engelsk Strong Bitter Hans Olav Rønneseth 146 2
2881 4F Common Steam Beer Joakim Olavesen 127 5
8311 4G Kölsch Vegard Naustdal 143 3
4955 4E APA Joakim Olavesen 159 1
9543 4E APA Anders Laengen 134 4
2526 4L Am Aber Ale Peter Marius Olsen 146 2

E – Mørk ale

Flight 1

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
3898 13B. Krydret øl 5A. Engelsk brown ale Mats Øksne 122
1301 5A. Engelsk brown ale Per Egil Kummervold 59
3784 5A. Engelsk brown ale Gjermund Isaksen 98
5092 5A. Engelsk brown ale Rolf Bakke 131 Ja
9208 5A. Engelsk brown ale Erland R. Nordgård 99
4254 5A. Engelsk brown ale Gustav Foseid 87
2104 5A. Engelsk brown ale Christoffer Wallin 57
1400 5A. Engelsk brown ale Christian Myhrvold 71

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
6803 9A. Engelsk barley wine Joar Eitrheim 91
8293 9A. Engelsk barley wine Andreas Högfeldt 122
7414 9A. Engelsk barley wine Odin Lein Strand 71
1846 9A. Engelsk barley wine Kent Mikael Rosseland 68
8472 9A. Engelsk barley wine Pål Tegnander 130 Ja
1811 9A. Engelsk barley wine K 78
1456 9A. Engelsk barley wine Arve næss 97

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
4008 5B. Amerikansk brown ale Eirik Nygård 111 Ja
4736 5B. Amerikansk brown ale Jørund H. Eggen 75
271 5B. Amerikansk brown ale Ronny Skårsmoen 85
5851 5B. Amerikansk brown ale Anders Laengen 79
2429 9B. Amerikansk Barley wine Kim Odland 111 Ja
4314 9B. Amerikansk Barley wine Odin Lein Strand 102
4793 9B. Amerikansk Barley wine Andreas Högfeldt 86

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
2766 5E. Skaotsk ale Bjarte Nataas 117 Ja
8893 5D. Altbier Kurt Haugen 106
5777 5D. Altbier Arne Marius Haugen 114
6386 5G. Old ale Thomas Aasberg 121 Ja
2155 5G. Old ale Kristian Rikvold-Jess 88
821 5G. Old ale Kjetil A. Sørgaarden 75
4565 5G. Old ale Hans Olav Rønneseth 76
4535 13D. Andre røykøl 5G. Old ale Anders Laengen 95

 

Flight 5

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
1854 5C. Engelsk dark mild Joakim Olavesen 78
9481 5C. Engelsk dark mild Sigurd Hannaas 86
104 5C. Engelsk dark mild Atle Betten 62
3236 5C. Engelsk dark mild Per Øyvind Tjeldnes 120 Ja
4638 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Per Egil Kummervold 75
5977 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Karl-Peder Sjømæling 110
6833 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Karl-Peder Sjømæling 109
9581 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Eirik Nygård 114
5794 13C. Trelagret øl 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Thomas Aasberg 117 Ja

 

Finale

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Finale Plassering
5092 5A. Engelsk brown ale Rolf Bakke 113 5
8472 9A. Engelsk barley wine Pål Tegnander 124 1
4008 5B. Amerikansk brown ale Eirik Nygård 113 5
2429 9B. Amerikansk Barley wine Kim Odland 117 4
2766 5E. Skaotsk ale Bjarte Nataas 97 7
6386 5G. Old ale Thomas Aasberg 92 8
3236 5C. Engelsk dark mild Per Øyvind Tjeldnes 123 2
5794 13C. Trelagret øl 5F. Skotsk sterk ale/Wee heavy Thomas Aasberg 123 2

 

F – Porter/Stout

Flight 1

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
473 8E Moderne porter og stout Kent Mikael Rosseland 66
2353 8B Sweet stout Peter Marius Olsen 81 Ja
3720 8E Moderne porter og stout Kristoffer Brække 56
4190 13E Andre tilsetninger 8E Moderne porter og stout Christopher Aalholm 77 Ja
4589 8C Oatmeal stout Hans Christian Løberg 48
5375 8C Oatmeal stout Øyvind Monsen 80 Ja
6973 8A Dry stout Joakim Olavesen 68
8719 8C Oatmeal stout Roy Viggo Pedersen 44

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
306 8D Porter Andreas Högfeldt 92
5875 8D Porter Øyvind Møll 73
5893 8D Porter Rolf Bakke 104
7460 8D Porter Gjermund Isaksen 89
8301 13E Andre tilsetninger 8D Porter Mats Øksne 117 Ja
8514 8D Porter Thomas Hellberg Hagen 83
8945 8D Porter Tor E. Drechsler 97
9482 8D Porter Eivind Busengdal 103
9973 8D Porter Ørjan Rabben Kristiansen 89

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
944 13E Andre tilsetninger 8C Oatmeal stout Geir Ove Skaarstad 74
2084 9C Foreign extra stout Øyvind Winding-Stavseth 105 Ja
2308 9C Foreign extra stout Espen Olaussen 101 Ja
2963 9C Foreign extra stout Hans Olav Rønneseth 87
3700 9C Foreign extra stout Aleksander L. Andersen 91
5392 8E Moderne porter og stout Odin Lein Strand 84
6215 8C Oatmeal stout Øyvind Gulbrandsen 82
6394 8E Moderne porter og stout Øyvind Aardal 91

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
2890 9D Baltisk porter Øyvind Winding-Stavseth 89
3267 9D Baltisk porter Gunnar Evensen 83
6783 9D Baltisk porter Kjetil A. Sørgaarden 132 Ja

 

Flight 5 (ekstra)

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
3715 9D Baltisk porter Kåre Kristiansen 129 Ja
5458 8A Dry stout Kåre Kristiansen 128 Ja

 

Finale

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Finale Plassering
2353 8B Sweet stout Peter Marius Olsen 85 7
4190 13E Andre tilsetninger 8E Moderne porter og stout Christopher Aalholm 95 5
5375 8C Oatmeal stout Øyvind Monsen 84 8
8301 13E Andre tilsetninger 8D Porter Mats Øksne 91 6
2084 9C Foreign extra stout Øyvind Winding-Stavseth 96 4
2308 9C Foreign extra stout Espen Olaussen 70 9
6783 9D Baltisk porter Kjetil A. Sørgaarden 129 2
3715 9D Baltisk porter Kåre Kristiansen 132 1
5458 8A Dry stout Kåre Kristiansen 106 3

G – Imperial

Flight 1

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
1626 13C Trelagret øl 9E Imperial stout Andreas Högfeldt 165 Ja
1822 9E Imperial stout Martin Koldaas 105
3406 9E Imperial stout Stian Gustavsen 139 Ja
3461 9E Imperial stout Dagfinn Salte 64
5147 9E Imperial stout Robert Wikstrand 105
8233 9E Imperial stout Ronny Skårsmoen 102

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1143 6C Imperial IPA André W. Dahl 79
1307 6C Imperial IPA Einar Michelsen 77
1962 6C Imperial IPA Jacob Sletvold 63
4695 6C Imperial IPA Joar Eitrheim 67
5097 6C Imperial IPA Jone Gravdal 82
6072 6C Imperial IPA Per Øyvind Tjeldnes 75
6194 6C Imperial IPA Svein Fugelsnes 101 Ja
8339 6C Imperial IPA Bjørn Kenneth Andreassen 55
9600 6C Imperial IPA Joar Eitrheim 78

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
429 9E Imperial stout Joar Eitrheim 108 Ja
656 9E Imperial stout Eirik Nygård 64
1500 9E Imperial stout Sigurd Johan Saure 60
3494 13B Krydret øl 9E Imperial stout Anders Gjørwad Hagen 91
6295 13E Andre tilsetninger 9E Imperial stout Svein Kjetil Hansen 69
9847 9E Imperial stout Bernt Sandsmark 103 Ja

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
1042 9E Imperial stout Tore Arnesen 55
2134 9E Imperial stout Einar Michelsen 41
3024 13E Andre tilsetninger 9E Imperial stout Anders Sivertsen 71
5954 13E Andre tilsetninger 9E Imperial stout Geir Hovind 76
6955 13B Krydret øl 9E Imperial stout Marius Midtsand 87
7153 9E Imperial stout Magnus Line 73
7454 9E Imperial stout Øyvind Winding-Stavseth 120 Ja
8308 9E Imperial stout Dag Frode Aasnes 91

 

Finale

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Finalepoeng Plass
1626 13C Trelagret øl 9E Imperial stout Andreas Högfeldt 171 1
3406 9E Imperial stout Stian Gustavsen 145 4
6194 6C Imperial IPA Svein Fugelsnes 148 3
429 9E Imperial stout Joar Eitrheim 124 6
9847 9E Imperial stout Bernt Sandsmark 139 5
7454 9E Imperial stout Øyvind Winding-Stavseth 157 2

H – Belgisk

Flight 1

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1936 10B Lys sterk belgisk Eirik Nygård 172 Ja
787 10B Lys sterk belgisk Brynjar Sandvoll 138
1231 10B Lys sterk belgisk kenneth Flikkerud 155
2336 10B Lys sterk belgisk Eskil Gaare Høstad 136
5663 10B Lys sterk belgisk Rolf Bakke 165
3273 10B Lys sterk belgisk Magnus Line 115
54 10B Lys sterk belgisk Robert Wikstrand 167 Ja

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
5293 10A Belgisk blond Bjarte Nataas 121 Ja
7180 10A Belgisk blond Kenneth Nygård 101
9535 10A Belgisk blond Ronny Skårsmoen 61
5214 11B Mørk sterk belgisk Artur Teodor Kulak 105
5493 11B Mørk sterk belgisk Kent Mikael Rosseland 109 Ja
1413 11B Mørk sterk belgisk Reinhard Mjaatvedt 108

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
8517 10D Saison Stian Gustavsen 136
7598 10D Saison Håkon Aasen Bjerkeli 102
323 10D Saison Dag Frode Aasnes 121
3126 10D Saison Kristian Prytz 110
3424 13A Anniken Flatlandsmo 141 Ja
1622 10C Biere de garde Karl Jørgen Kristiansen 72
305 10C Biere de garde Kurt Haugen 128

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
6278 13A Cato Krykken 134
8877 11B Mørk sterk belgisk Dag Øverbakke 167
9083 11B Mørk sterk belgisk Joar Eitrheim 174 Ja
1901 11B Mørk sterk belgisk Bjørn Kenneth Andreassen 162
3042 11B Mørk sterk belgisk Andreas Högfeldt 164
681 11B Mørk sterk belgisk Rolf Kristian Berland 174 Ja
3897 11B Mørk sterk belgisk Viggo Stomsvik 164

 

Flight 5

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
537 11A Belgisk bruin Jacob Sletvold 144
8527 11A Belgisk bruin Alberto Pescador 115
8623 11A Belgisk bruin Rolf Bakke 147
4671 11A Belgisk bruin Tomas Løver 101
3401 11A Belgisk bruin Aleksander Baustad 147
1654 11A Belgisk bruin Eirik Nygård 144
8547 10B Lys sterk belgisk Arne Marius Haugen 153 Ja
5170 10B Lys sterk belgisk Reinhard Mjaatvedt 136

 

Finale

Øl nummer Øltype Deltager Poeng Plass
9083 11B Mørk sterk belgisk Joar Eitrheim 226 1
5293 10A Belgisk blond Bjarte Nataas 223 2
1936 10B Lys sterk belgisk Eirik Nygård 218 3
54 10B Lys sterk belgisk Robert Wikstrand 203 4
5493 11B Mørk sterk belgisk Kent Mikael Rosseland 197 5
3424 13A Anniken Flatlandsmo 196 6
681 11B Mørk sterk belgisk Rolf Kristian Berland 186 7
8547 10B Lys sterk belgisk Arne Marius Haugen 186 7

I – Spesial

Flight 1

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
1127 12C Flamsk rød Andreas Högfeldt 53
2829 13B Krydret øl 12E Berliner weisse Bjarte Nataas 122 Ja
4011 13A Frukt/grønnsaksøl 12E Berliner weisse Peter Marius Olsen 68
6716 13C Trelagret øl 12C Flamsk rød Einar Michelsen 101
6719 12E Berliner weisse Kenneth Hjelm 87
7536 12E Berliner weisse Sigurd Hannaas 107

 

Flight 2

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1243 12A Gueuze lambic Petter Fornes 59
2488 12B Belgisk fruktlambic Eivind K. Arntzen 55
4411 12A Gueuze lambic Odin Blomset 108 Ja
6905 12B Belgisk fruktlambic Magnus Line 84
8483 12B Belgisk fruktlambic Eivind K. Arntzen 96

 

Flight 3

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Poengsum Videre
1370 13E Andre tilsetninger 13F Klassisk norsk juleøl Jesper Horde 60
3282 13F Klassisk norsk juleøl Arne Marius Haugen 79
3759 13F Klassisk norsk juleøl Einar Michelsen 108 Ja
7119 7D Weizenbock Einar Michelsen 94
7352 13G Klassisk norsk hjemmebrygg Kjetil Håtveit Eidsvaag 82
7702 7B Dunkelweizen Stian Gustavsen 95

 

Flight 4

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
3820 7C Belgisk wit Knut Magerholm 78
5336 7C Belgisk wit May Jorun Røkenes 101 Ja
7162 7C Belgisk wit Ronny Skårsmoen 60
7257 7A Weizen/Weissbier Alberto Pescador 83
7603 7C Belgisk wit Øystein Karlsen 70
8468 7C Belgisk wit Aleksander L. Andersen 80
9273 7C Belgisk wit Morten Wenæs 74
9343 7A Weizen/Weissbier Kenneth Nygård 83
9868 7A Weizen/Weissbier Kenneth S. Laget 61

 

Flight 5 (ekstra)

Øl nummer Øltype Deltager Poengsum Videre
1007 13G Klassisk norsk hjemmebrygg Dag Frode Aasnes 88
8685 12C Flamsk rød Kåre Kristiansen 119 Ja
4309 7C Belgisk wit Kjetil Håtveit Eidsvaag 101

Finale

Øl nummer Øltype Basistype Deltager Finalepoeng Plassering
2829 13B Krydret øl 12E Berliner weisse Bjarte Nataas 147 3
3759 13F Klassisk norsk juleøl Einar Michelsen 136 5
4411 12A Gueuze lambic Odin Blomset 146 2
5336 7C Belgisk wit May Jorun Røkenes 160 1
8685 12C Flamsk rød Kåre Kristiansen 142 4

 

Facebooktwitterpinterestmail