Jeg skjønner at jeg kanskje er litt treig.
Men, er det slik at alle deltagere tar med 19 liter hver, og at en da både er med i publikumsfavoritt og dommerkonkuransen?
Hvordan gjenomføres i så fall dommerkonken?
Er det om å gjøre å lage best mulig øl på generell basis, eller skal vi forholde oss til typer? I så fall hvilke?
Stemmer. Alle tar med seg ca 19 l hver (vi er litt fleksible her).
Vi deltar da i begge kunkuranser, PF og Dommerkonk.
Dommerkonken blir gjennomført ved at dommerne går rund sammen med publikum og smaker. Evt kanskje før publikum slipper inn dørene.
Bryggene blir bedømt etter en enkelt kategori; beste øl, så alle står helt fritt til å velge hva de vil ha med seg.
Skulle det være flere spørsmål eller innspill er det bare å fyre løs. Tanken er at dette skal være på bryggernes premisser, samtidig som det skal gi rom for en fantastisk fest. Skulle noen brenne inne med en kjempeide i forhold til gjennomføringen er det bare å si fra. Jeg er åpen for forslag.