Jeg har fått gule plastkasser på Polet som passrt bra med nøgne ø-flaskene. Lurer på om de sa at de faset de ut, så ikke sikkert de finnes lenger
Jeg har også hatt en avtale med det lokale Polet om at de holder av de gule kassene når de får inn noen. Det er ikke så ofte de dukker opp, fordi dette er kasser fra det opprinnelige Vinmonopolet. Nå til dags er ikke Polet lenger Polet som det var før. Butikkene, som fortsatt heter Vinmonopolet, tar gjerne varer fra private importører og kanskje ikke så mye fra grossisten Vinmonopolet. Det er her snakk om vinkasser fra grossisten,og butikkene kjøper gjerne vinen sin fra andre importører.
Nuvel, i løpet av 3/4 år har jeg slått kloa i 4 stykker som gir plass til 80 NØ-flasker. Har tilbudt meg å betale, eller om de kan bestille fra Arcus, men det er visstnok ikke så enkelt. Betaling vil de ikke ha, og jeg har fått dem givendes selv om de opptar lagerplass og betjeningen er på konstant utkikk etter dem for meg. OK service, dette!