Resultatliste flaskekonkurransen

Lys lager   

Plass Kode Ny kode Underklasse Brygger Ølets navn Poeng
1 WAX478 LL 6 Tysk pils Arild Tandberg Tysk pilsner (1) 37,25
2 BBB048  LL 9 Tysk pils  John Town Bakkebo's Bohemian Backyard Pils  36,00
3 ADG981  LL 15 Annen: Undergjæret hveteøl Eduard Möllenkamp & Birgitta Ø. Skavoll Spagherøli  35,00
4 EPL040  LL 13 Tsjekk. pils  Ketil Hornæs, Jan Arve Fuglaas Pils 40  35,33
5 STV001 LL 5 Munchener helles Espen Harbitz, Are Vattekar Frühling helles 34,67
6 PXN123  LL 3 Annen:Blondie  Atle Holgar  Blondie Petit Pils Ris  34,00
6 YPB318  LL 4 Annen: Nederlandsk pils Eduard Möllenkamp & Birgitta Ø. Skavoll Tors Hammer 34,00
6 GCQ912 LL 8 Tysk pils Arild Tandberg Tysk pilsner (2) 34,00
9 DYO842 LL 1 Internasjonal lager Børge Osvoll Osvolls lager #1 32,33
9 PIL053  LL 10 Tysk pils  Ørjan Moe  Vinterpils  32,33
9 PFX892  LL 12 Tsjekk. pils  Atle Holgar, Robert Smith-Hald  Petit Tsjekk Pils  32,33
12 ARG678 LL 11 Tysk pils Erik Stormer Hoffsveien Pils   29,67
13 TOR059  LL 7 Tysk pils  Ørjan Moe Bare Pils  28,33
14 KAP666  LL 2 Klassiskamerikansk pils  Leif Gundersen, Sture Gundersen Smedstad Vårpilner  24,67
15 PST607 LL 16 Dortmund Export  Tore Bjørgo Professor'ns Export 23,67

   Mørk lager 

Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 GRE456  ML 1 Märzen/Oktoberf  Leif Gundersen, Sture Gundersen Smedstad Vårbayer  39,5
2 TSP106  ML 8 Schwarz-bier  Tore Bjørgo og Arild Gjerdseth Svarte natta 38,75
3 BOT002 ML 5 Munch. dunkel  Joakim Ruud Botsen Bayer  34,00
4 BAY016  ML 4 Munch. dunkel(bayer) Ørjan Moe  60 års Bayer  34,67
5 TOW058  ML 9 Schwarz-bier John Town Town Schwarzbier  32,33
6 EML009  ML 3 Märzen/Oktoberf  Ketil Hornæs, Jan Arve Fuglaas  Mørk lager 9   32,00
6 AEB428  ML 6 Munch. dunkel(bayer) Atle Holgar, Robert Smith-Hald  Petit Bayer  32,00
8 CBF348  ML 2 Märzen/Oktoberf  Atle Holgar, Robert Smith-Hald  Petit Mørk Lager  30,67

    Lys ale 

Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 BOT004 LA 11 Weizen  Joakim Ruud Weissengard  39,00
2 TKM015  LA 6 Eng. pale ale  Egil B. Hammer  Bjørnhaug  37,00
3 WIT600  LA 14 Belgisk wit Christen Teigen og Helge Sandnes  Chri-Kri's Witbier  35,00
4 BEZ061  LA 16 Belg. pale ale  John Town Belgian Zinger  35,00
5 BOT003 LA 7 Eng. pale ale  Joakim Ruud Green Dragon Ale  34,25
6 DDT208 LA 9 IPA Espen Lothe Tierra del Fuego IPA 33,50
7 GEB570  LA 4 Eng. strong bitter (ESB) Geir Ove Grønmo Grove ESB  32,75
7 BPA049  LA 5 Eng. pale ale  John Town Bakkebo Pale Ale  32,75
9 ORK356 LA 12 Belgisk wit Erik Stormer Kaulen Wit  32,00
10 XYZ146  LA 2 Eng. best bitter  Robert Smith-Hald  Petit Best Bitter  31,50
11 SKU043  LA 8 IPA  Svein og Andreas Bjonge  Skui Bitter  30,50
11 OTT289 LA 10 Amerikansk hveteøl Lars Bjørnstad, Espen Haavardsholm Ottadalen hveteale 30,50
13 BUF433 LA 13 Belgisk wit Erik Stormer Hoffsveien Ardennes Wit  27,75
14 BFX296  LA 1 X. AnnenØlsett  Pils Export  Atle Holgar  Petit Pils Eksport   25,50
15 AGK352 LA 3 Eng. strong bitter (ESB)  Arild Tandberg London Ale 24,00
16 HOB746  LA 15 Belgisk wit  Harald Hedløv  Hei i hagen Wit  19,00

     Mørk ale  

Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 JTG209  MA 1 Altbier Eduard MöllenkampBirgitta Ø. Skavoll Osloer Alt  39,75
2 YEA352  MA 4 Porter  Atle Holgar, Robert Smith-Hald  Petit Porter  35,75
3 BRS064  MA 10 Foreign stout  John Town Bakkebo's Royal Stout  31,00
4 POL454 MA 7 Sweet stout Lars Bjørnstad, Espen Haavardsh Polyclar sweet stout 36,75
5 QEB928  MA 5 Irish stout  Rune Grov Eilertsen, Geir Harang Skava Stout 35,00
6 PTR351 MA 3 (Brown) Porter Lars Bjørnstad, Espen Haavardsholm Portly porter 33,75
7 STV002 MA 9 Foreign stout Espen Harbitz, Are Vattekar Kølsvart stout 33,25
8 EMA026  MA 2 Am. brown ale  Ketil Hornæs, Jan Arve Fuglaas  Mørk ale  33,00
9 MPA312  MA 8 Sweet stout  Tore Tverå  Mørk Litago  29,00
10 SNO204  MA 6 Irish stout  Ørjan Moe  The Irish Stallion  18,00

     Sterke spesialøl 

Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 TME113 SS 9 Imperial stout  Gahr Smith-Gahrsen Andrimne imperial stout 41,75
2 GIM507  SS 8 Imperial stout  Geir Ove Grønmo Grove Imperial Stout  41,50
3 FJT956 SS 6 Barleywine Espen Lothe Tykjen 40,00
4 DOB515 SS 4 Belg. dobbel  Erlann Eldorsen Dobbel Nordlænding 35,33
5 TYR666  SS 3 Lys sterk belgisk ale Christen Teigen og Helge Sandnes  JAEVEL  33,33
5 XCB974 SS 7 Barleywine  Gahr Smith-Gahrsen Andrimne barley wine 33,33
7 QWT732  SS 5 Trad. bokk Terje Wenaas  Buckhaugen´s Bukk 32,67
8 GDV850  SS 2 Lys sterk belgisk ale  Geir Ove Grønmo Grove Golden Ale  32,00
9 BOT001  SS 1 IPA (OG>65) Joakim Ruud Danny Dravot IPA   31,33

 Merk at poengene for de tre beste ølene i hver klasse kan være lavere enn for de påfølgende ølene, dette skyldes at poengene for de tre beste er satt av finalejuryen, mens poengene for de resterende er satt av forbedømmingsjuryen. Poengene for de tre beste ølene og de resterende kan derfor ikke sammenliknes på samme grunnlag.