Resultater flaskekonkurransen

Merk at poengene for de tre beste ølene i hver klasse kan være lavere enn for de påfølgende ølene, dette skyldes at poengene for de tre beste er satt av finalejuryen, mens poengene for de resterende er satt av forbedømmingsjuryen. Poengene for de tre beste ølene og de resterende kan derfor ikke sammenliknes på samme grunnlag.

 

LYS LAGER    (6)

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

FAT500 LL 2 Tysk pils Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen Fatal Fatøls Pilsner 42,00

 

2

CZG550 LL 6 Tsjekk. pils Geir Ove Grønmo Grove Pilsener 38,67

 

3

PAL123 LL 5 Tsjekk. pils Atle Holgar og Robert Smith-Hald Petit Pils 36,00

 

4 RVP222 LL 1 Int. lager Roar Øimo og Vemund Jensen Roars ventepils 30,67  
5 VBP007 LL 4 Tsjekk. pils Ørjan Moe Tsjekkisk Nytelse 30,00  
6 SAF189 LL 3 Tsjekk. pils Arild Tandberg Lillehammer pils 26,67  

 

 

LYS ALE    (8)

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

UGG796 LA 7 IPA Gahr Smith-Gahrsen Andrimne American IPA 44,00

 

2

LUN893 LA 3 Eng. ord. bitter Håvard Kolle Riis Kolle Bitter 38,33

 

3

POS991 LA 4 Eng. best bitter Tore Bjørgo Bjørgos Beste bitter 35,33

 

4 FAT200 LA 5 Eng. strong bitter Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen Capitalist bitter 33,33  
5 UHU101 LA 9 Eng. Ord. bitter Anders Hendriksen og Tom-Anders Nilsen Røst Recurring Bitter 32,33  
6 IGA509 LA 8 IPA Geir Ove Grønmo Grove India Pale Ale 32,00  
7 FAT400 LA 6 IPA Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen East Indiaman IPA 30,33  
8 GRI430 LA 2 Belgisk wit Geir Over Grønmo Grove Grisette 21,67  

 

 

MØRK LAGER    (3) [kun forhåndsbedømming grunnet for få deltakere]

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

LOS639 ML 2 Schwarzbier Børge Osvoll Osvolls Schwarz #1 27,00

 

2

PHS422 ML 3 Schwarzbier Tore Bjørgo Svarte Natta 26,67

 

3

HVS189 ML 1 Mørk tsjekkisk lager Arild Tandberg Hveteøl 23,67

 

 

 

MØRK ALE    (12)

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

KRI432 MA 10 Porter Tore Bjørgo Porter 42,00

 

2

FAT300 MA 5 X. Annen: English brown'n bitter ale Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen Dark Ages ale 41,00

 

3

RAP911 MA 11 X. Annen: Engelsk stout Gahr Smith-Gahrsen Andrimne English Stout 40,00

 

4 FAT300 MA 4 Eng. brown ale Anders Fagerhaug X-mas Ale 37,00  
5 FAT600 MA 6 X. Annen: Gunpowder ale Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen Guy Fawkes Firestarter 36,33  
6 SAA977 MA 9 Scottish 80/- Arild Tandberg Brown Scottish 34,33  
7 AAL002 MA 2 Eng. brown ale Anders Fagerhaug Andy Ale #2 34,00  
8 LKD375 MA 1 Eng. brown ale Børge Osvoll Osvolls Brown #2 32,00  
9 DNH127 MA 8 Scottish 80/- Arild Tandberg Mørke gleder 31,33  
10 MUU501 MA 13 English Brown Ale Anders Henriksen Reddish Ale 26,00  
11 TRP001 MA 12 Irish stout Egil Ovesen Blood, Sweat & Beer 24,33  
12 TSP844 MA 3 Eng. brown ale Tore Bjørgo og Arild Gjerdseth Lier Brown Ale 21,33  

 

 

STERK SPESIALØL    (7)

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

PAO138 SS 8 Belg. Tripel Espen Lothe St. Sunniva Trippel 47,00

 

2

FSG123 SS 2 IPA > OG 65 Robert Smith-Hald, Atle Holgar MAD DOG IPA 41,67

 

3

NUP444 SS 3 Hell/maibock Tore Bjørgo Maibokk II 40,67

 

4 FAT100 SS 6 X. Annen: Mørk Honning og røsslyng-lager Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen Litas fjelløl 38,67  
5 INA532 SS 9 Barley wine Espen Lothe Nye Gamle-Erik 34,00  
5 APX123 SS 1 IPA > OG 65 Robert Smith-hald, Atle Holgar Shack Shaker IPA 34,00  
7 BHE323 SS 5 X. Annen: Export (Sterk Czech) Terje Wenaas Buckhaugens Export 20,33