Resultater flaskekonkurransen

Merk at poengene for de tre beste ølene i hver klasse kan være lavere enn for de påfølgende ølene, dette skyldes at poengene for de tre beste er satt av finalejuryen, mens poengene for de resterende er satt av forbedømmingsjuryen. Poengene for de tre beste ølene og de resterende kan derfor ikke sammenliknes på samme grunnlag.

 

LYS LAGER    (15)
Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 POM018 LL003 Tsjekkisk Pils Arild Tandberg  Stare Plzn  38,67
2 BBX700 LL001  Tysk pils Tore Tverå  Pseudodekok-stegmeskpils  38,00
3 BUC756 LL009  Tsjekkisk pils Terje Wenaas  Buckhaugens am. Tsjekker  30,33
4 CCB200 LL002 Klassisk Am. Pils Tore Tverå US and A 37,33
5 HBP101 LL011 Tsjekkisk Pils Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen Holmen Graa Bohempils 36,33
6 GRD732 LL014 Tsjekkisk Pils Stig Lundh Nøisom Pilz 2nd Edition 36,00
7 EXP222 LL007 Klassisk Am. Pils Tore Bjørgo Lier Export 35,33
8 PLS505 LL006 Klassisk Am. Pils Tore Bjørgo Pilsner V 33,67
8 PUR007 LL004 Tysk Pils Gahr Smith-Gahrsen Andrimne Tysk Pilsener 33,67
10 PLL001 LL015 Norsk Pils Anders Fagerhaug Lystig Lager 32,67
11 DUD954 LL013 Tysk Pilsner Stig Lundh Mølle Lager 24,00
12 BUT757 LL008 Tysk Pils Terje Wenaas Buckgaugens nordtyske pils 20,33
13 AML402 LL010 Tsjekkisk Pils Oddvar Demno Mot Lysere Tider 14,67
14 TUL963 LL005 Tsjekkisk Pils Bjarte Lie Smørblid 11,00
15 EOE191 LL012 Klassisk Am. Pils Espen A. Haavardsholm & Eduard Möllenkamp E&E’s American Lager 3,00

 

LYS ALE    (17)
Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 ØKB113 LA006  IPA  Gahr Smith-Gahrsen  Andrimne Mid-Atlantic IPA 42,67
2 SBS728 LA004 ESB Arild Tandberg  Sterk Bitter  37,33 
3 LNB001  LA011  Am. Pale Ale Bjørn Magne Idland & Merete Antonsen  Lazy Bastard Ale  31,33 
4 RDI123 LA017 IPA David Drazen & Jan Henrik van Koeverden Rainy Day IPA 35,33
4 VGH156 LA005 IPA Andreas Riis Pale Male Ale 35,33
6 HIP106 LA008 IPA Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen Holmen Graa Morgendugg 35,00
6 KGS590 LA009 Belgisk Blond Espen Lothe St. Sunniva Blond 35,00
8 ITY382 LA001 Kölsch Tore Tverå K2 33,33
9 MUN001 LA014 Weizen Steinar Andersen Weizen nicht weizen 32,67
10 KRØ605 LA002 Krøkebærøl Erlann Eldorsen Krøkebærøl 32,00
11 SKJ331 LA010 Belgisk Spesialale Espen Lothe Gammal Fjording 31,33
12 MOF168 LA015 Eng. Strong Bitter Espen A. Haavardsholm & Bjørn Erik Sørensen Morfars ESB 31,00
12 TRE131 LA007 Eng. Pale Ale Erling Nustad Toppen Ale 31,00
14 GRM002 LA016 Weizen Olav Nome Hveteøl 28,67
15 KAP129 LA018 Belg. Pale Ale Anne Wold & Birgitta M. Skavoll Strupesmør 13,33
16 VO240T LA019 Weizen Yngve Wik Leichtes Weissbier 13,00
17 ALÅ600 LA012 Eng. Pale Ale Ørjan Moe Hybrid Ale 11,00

  

MØRK LAGER    (5)
Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 SCH303  ML002  Schwarzbier Tore Bjørgo  Svarte Natta III  40,33 
2 IJC157  ML001  Münchener Dunkel  Geir Johnsen  Salvøy Dunkel  40,00 
3 FFF001  ML005  Münchener Dunkel  Vemund Jensen & Tom Alfred Øimo  Wundebayer  33,67 
4 STV002 ML004 Schwarzbier Espen Harbitz og Are Vattekar Svarten 11,00
5 BBB086 ML003 Mørk Tsj. Lager Ørjan Moe Bjørne Bayer 5,33

 

MØRK ALE    (13)
Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn Poeng
1 HHS103  MA005  Oatmeal Stout Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen  Holmen Graa Havrestaut  44,00 
2 NNG602  MA002  Foreign Stout Gahr Smith-Gahrsen  Andrimne Extra Stout  40,00 
3 AST367  MA013  Porter  Andreas H. Riis  Poporter  39,00 
4 PRT222 MA004 Robust Porter Tore Bjørgo Robust Porter II 39,67
5 CLF299 MA001 Porter Tore Tverå Tordenhode Porter 39,33
5 LNB002 MA009 Foreign Stout Bjørn Magne Idland & Merete Antonsen Lying Stout 39,33
7 ABA101 MA003 Am. Brown Ale Tore Bjørgo American Brown Ale II 38,33
8 GDS001 MA011 Irish Stout Vemund Jensen Black Art Stout 38,00
9 HSA104 MA006 Scottish Export Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen Holmen Graa Cigarøllo 35,67
10 FFH600 MA007 Old Ale OG<65 Espen Lothe Heksebrygg 34,67
11 CNV109 MA008 Brown Ale Espen Lothe Kinn Brown Ale 34,00
12 BRE112 MA012 Irish Stout Håvard Kolle Riis Kolle Stout 28,33
13 MUN002 MA010 Foreign Stout Steinar Andersen Black Hole Stout 24,67

 

STERK SPESIALØL    (18)
Plass Kode Ny kode Under-klasse Brygger Ølets navn; Poeng
1 HNB103  SS008 Doppelbock  Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen  Holmen Graa Nyttårsbokk  43,33 
2 GRM001  SS016  Belgisk Dubbel  Olav Nome  Belgisk Dubbel  42,67 
3 LNB003  SS010  Barleywine  Bjørn Magne Idland & Merete Antonsen  Old Stoner  41,33 
4 ROM027 SS013 Tradisjonell bokk Espen A. Haavardsholm & Lars Bjørnstad Romjulsbokk 42,00
5 HMB102 SS009 Helles Bock Trygve Torsteinsen & Rune Arnesen Holmen Graa Maibokk 40,33
6 MLS750 SS001 Norsk Juleøl Tore Tverå Aromajul 40,00
6 ROL764 SS014 Frn. Stout OG>65 Stig Lundh Stout III 40,00
8 OSM348 SS015 Tradisjonell Bokk Stig Lundh Nøisom Bokk 38,00
9 FRI013 SS012 Belgisk Dubbel Espen A. Haavardsholm & Lars Bjørnstad Friday 13th Dobbel 37,67
10 HUP555 SS006 Old Ale Gahr Smith-Gahrsen Andrimne Old Ale 37,33
11 FFP376 SS005 Imp. Stout Gahr Smith-Gahrsen Andrimne Imperial Stout 36,67
12 LED296 SS004 Imp. Stout Geir Ivar Rognan Dark Star Licorice Stout 34,67
13 LIL113 SS011 Porter OG>065 Håvard Kolle Riis Kolle Porter 34,33
14 IMS081 SS017 Imp. Stout Arild Tandberg Emperator 33,00
15 YLM509 SS002 Bringebær-porter Tore Tverå Bringeling 32,00
16 RAM451 SS007 IPA OG>65 Bjarte Lie Snurre 24,00
17 FGH263 SS003 Strong Scotch Ale Geir Johnsen Salvøy Heavy 22,00
18 LOR982 SS018 Helles Bock Yngve Ydersbond & Eduard Möllenkamp Mèh! 16,67

 At