Resultatliste flaskekonkurranse

 

LYS LAGER

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

HGM906

LL005

Maibock

Rune Arnesen

Holmen Graa Maibock

41,33

2

PIL008

LL006

Tysk pilsner

Tore Bjørgo

Pilsner VII

41,33

3

AFA001

LL008

Tsj. pilsner

Anders Fagerhaug

Pretty close to Urquell

38,00

4

NER001

LL002

Tsj. Pilsner

Vemund Jensen

Staro Nervang

37,00

5

PSL049

LL001

Tsj. Pilsner

Arild Tandberg

Mesna pils

36,33

6

KVI666

LL009

Tysk pilsner

Øyvind Grimstad Gryt

Kvitneset

36,00

7

WSP111

LL004

Tsj. Pilsner

Ivar Goksøyr og Jørgen Hugo

Wäsche-Sprudler Pilsner

34,67

8

CUB650

LL003

Tsj. Pilsner

Terje Wenaas

Trønder(t)-sjekker’n

31,67

9

CPH209

LL007

Tsj. Pilsner

Gustav Foseid og Svein Willassen

Nordstrand Pilsner 2008

28,67

 

LYS ALE

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

TNV481

LA029

Eng. pale ale

Morten Jonassen

Golden Novice pale ale

38,66

2

REB998

LA027

Eng. best bitter

Roar Øimo

Mors Beste

36,33

3

NBR131

LA030

Eng. ord. Bitter

Morten Jonassen

Nybegynnertåke

27,00

4

ERL500

LA012

Saison

Gahr Smith-Gahrsen

Andrimne Saison

35,67

5

ORT765

LA003

Eng. Pale ale

Andreas H Riis

Pale Fem Ale

33,33

6

IBC712

LA010

Saison

Tore Tverå

Jaizon

31,67

7

REB999

LA011

Eng. Pale Ale

Roar Øimo

Rebale

31,00

8

HPA666

LA033

Eng. pale ale

Øyvind Grimstad Gryt

Haried pale Ale

31,00

9

AED438

LA018

Eng. strong bitter

Anders Christensen og Steinar Hamre

The Bitter End

31,00

10

SOL171

LA005

Eng. best bitter

Jan Halvor Fjeld og Stig Selander

The Stig Best Bitter

30,67

11

ZXC001

LA032

Kölsch

Kyrre Tangen og Trond Holthe

Kölsch

29,67

12

NIY771

LA009

Kölsch

Tore Tverå

KölschT2

28,33

13

SGN637

LA013

Eng. Strong bitter

Ole Jakob Hepsø

ESB

27,33

14

TFH926

LA014

Kölsch

Geir Johnsen

Salvøy Kölsch

27,00

15

KRI898

LA026

Kölsch

Geir Ove Grønmo

Grove Pilsch

26,33

16

DNL842

LA002

Eng. Strong Bitter

Arild Tandberg

Pale Ale

23,33

17

TRU911

LA028

Wit

Mats Stangeland og Pål David Blakely

Forsåwit

22,67

 

AMERIKANSKE LYSE ALE

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

FFF003

LA016

Am. pale ale

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Cascade pale ale

43,00

2

KRI897

LA022

Am. pale ale

Geir Ove Grønmo

Grove Amerikansk Pale ale

42,33

3

FFF002

LA015

Am. pale ale

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Centennial Pale Ale

37,33

4

SOL170

LA004

India pale ale

Jan Halvor Fjeld

Veholt IPA

33,33

5

UJI631

LA024

India pale ale

Tomas Moen og Roger Lyngstad

AmerIPA

32,00

6

BSB001

LA025

Am. Pale ale

Lars Støre Gullichsen og Jørn Anderssen

Bekksvinger APA

30,67

7

ROT903

LA020

India pale ale

Rune Arnesen

Holmen Graa Morgendugg

30,67

8

KTA001

LA019

India pale ale

Stephan Brown og Carl Christian Engum

Tacoma IPA

30,00

9

LIT090

LA006

India pale ale

Vemund Jensen

Coast of Malabar

25,67

10

MHA951

LA001

India pale ale

Arild Tandberg

Indian Summer

24,33

11

IEU900

LA017

Am. Pale ale

Anders Christensen og Steinar Hamre

Nyttårsøl 2008/09

22,33

12

PAL800

LA023

Am. Pale ale

Tore Bjørgo

Amerikansk Pale Ale

20,33

 

MØRK ALE

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

ALX008

MA003

Havrestout

Trygve Torsteinsen

Holmen Graa Havrestaut

40,66

2

GAD990

MA011

Eng. brown ale

Anders Christensen og Steinar Hamre

St. Richards Ale

39,66

3

SPC631

MA008

Eng. mild

Geir Johnsen

Salvøy Mild

38,00

4

HYR456

MA001

Eng. Brown ale

Andreas H Riis

Tante Esthers Balkongporter

35,67

5

FFF005

MA010

Oatmeal Stout

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Havrestout

35,67

6

HKK007

MA002

Irish Red Ale

Trygve Torsteinsen

Holmen Graa Kill Kenny

35,00

7

FFF004

MA009

Dunkel- weizen

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Dunkelweizen

34,33

8

BSB002

MA014

Oatmeal stout

Lars Støre Gullichsen og Jørn Anderssen

Bekksvinger Havrestout

34,33

9

POR900

MA013

Porter

Tore Bjørgo

Porter

33,67

10

TOR002

MA007

Foreign stout

Gahr Smith-Gahrsen

Andrimne Extra Stout

33,67

11

AFA002

MA017

Foreign stout

Anders Fagerhaug

Twist ’n Stout

33,33

12

XXX078

MA018

Foreign stout

Magnus Haugstad

Hvete Stout

31,67

13

FDA111

MA016

Foreign stout

Tom Alfred Øimo

Dark Ages

31,33

14

ACN615

MA006

Porter

Dag Jakobsen

Aftenstund Porter

29,67

15

INS001

MA019

Foreign stout

Kevin Gingras og Jan Hendrik van Koeverden

Inauguration Stout

29,67

16

AAJ086

MA012

Trad. Norsk røykøl

Anders Christensen og Steinar Hamre

St. Richards Ale

29,33

17

JUL123

MA005

Irish stout

Vemund Jensen

Black Art

28,67

18

URT784

MA004

Irish red ale

Andreas H Riis

IRA

21,67

 

MØRK LAGER

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

RAU642

ML003

Rauchbier

Erlann Eldorsen

Up in smoke

43,66

2

TUB913

ML004

Münchener dunkel

Tore Tverå

München Dunkel

41,33

3

DRE060

ML006

Münchener dunkel

Tore Bjørgo

Bayer 1

35,66

4

CTK935

ML005

Münchener dunkel

Anders Christensen og Steinar Hamre

Herzog Wilhelm

42,00

5

GGP905

ML001

Märzen/ Oktoberfest

Rune Arnesen

Holmen Graa God Paasche

41,00

6

MRZ030

ML007

Märzen/ Oktoberfest

Kristen Aamodt og Stein Jørgen Ryan

No 30 Märzen

41,00

7

HES001

ML002

Havrebayer

Vemund Jensen

Skumringstid

34,33

 

STERK SPESIALØL

Plass

Kode

Ny kode

Under- klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

1

JIK090

SS009

Barleywine

Gahr Smith-Gahrsen

Andrimne Barley Wine

45,33

2

RAT902

SS002

Barleywine

Rune Arnesen

Holmen Graa Vinterøl

40,33

3

NÅB009

SS015

Doppelbock

Rune Arnesen

Holmen Graa Nyttårsbock

37,66

4

STE007

SS006

Uhumlet røsslyng

Vemund Jensen

Litas Fjelløl

38,25

5

RST904

SS014

Baltisk porter

Trygve Torsteinsen

Holmen Graa Røde Stjerne

38,25

6

ITF295

SS007

Doppel- bock

Tore Tverå

Penetrator

37,25

7

HAV418

SS008

Porter

Tore Tverå

Sjokohasselnøtt Porter

36,50

8

SOL169

SS004

Belgisk dubbel

Jan Halvor Fjeld

Belgisk Dobbel

33,75

9

TRA901

SS001

Scotch Wee Heavy

Trygve Torsteinsen

Keltisk Ale

33,50

10

GRA007

SS005

Old/ Strong ale

Vemund Jensen

Browster’s Wife

33,25

11

KNS001

SS019

Belgisk spesialøl

Svein Svendsen

Knutsigtors Spesialøl

32,50

12

FFF006

SS011

Imperial stout

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Imperial Stout

32,25

13

KRI900

SS016

Am. Barleywine

Geir Ove Grønmo

Grove Amerikansk Barley Wine

31,25

14

IPA001

SS013

Sterk IPA

Lars Johan Sivertsen

Hatteføk

31,00

15

KRI899

SS017

Imp Kölsch

Geir Ove Grønmo

Grove Imperial Kölsch

30,25

16

FFF001

SS010

Am. Barleywine

Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen

Old Stoner

29,00

17

CBA321

SS020

Weizenbock

Bjørn Christensen og Carl Christensen

Bockerittet

26,75

18

CUB125

SS012

Sterk belgisk m honning

Terje Wenaas

Lille Reitgjerdet Berserk

21,50

19

BOK008

SS018

Norsk juleøl

Tore Bjørgo

Julebokk IV

20,50

20

DFP143

SS003

Imp Stout

Unn Faleide og Danielle Dahl

Imperial March

16,75

 

Dette er resultatene for forbedømmingen og finalen i NM i hjemmebrygging 2009. Det at øl på plass nummer 4 kan ha høyere poengsum enn øl på plass nummer 3 skyldes at ølene på plass 1-3 er bedømt på nytt i finalen, og dermed har fått ny poengsum.

Vi gratulerer alle deltakere for deres innsats og gode resultater, og spesielt Gahr Smith-Gahrsen som har vunnet konkurransen med sin Andrimne Barley Wine!

Dommerne i finalen var Olaug Flakne (bryggmester Ringnes), Attila Thuroczy (mangeårig øldommer i NM) og Frank Werme (brygger Nøgne Ø). Dommerne i forbedømmingen var Steinar Kvam, Lars Marius Garshol, Frode Eintveit, Eduard Möllenkamp, Yngvar Ørebek, Ole Richard Lund, Andreas Hegermann Riis, Lars Gullichsen, Yngve Ydersbond, Geir Ove Grønmo, Richard Tysland, Hylje Mortensen, Vidar Johnsen og Lars Bjørnstad. Det presiseres at ingen av dommerne i forbedømmingen har bedømt øl i klasser de selv deltok i. Dommerskjemaer forventes senere.