Resultatene Haandbryggerkonkurransen 2011

Den fullstendige resultatlisten i Haandbryggeriets hjemmebryggerkonkurranse er klar.

 

I alt ble 28 øl bedømt av de fire dommerne. Lag 1 bestod av Attila Thuroczy og Arne Eide, lag 2 av Yngvar Ørebek og Ole Richard Lund. Vi takker for innsatsen.

Dommerkommentarer finnes her. Kodene for hvert enkelt brygg finnes i resultatlisten under.

 

 

 

Plass:  Brygger:                Dommerkode:  Påmeldingskode: Poeng:*

1       Magnus Haugstad         a028         zzz333          38,5   
2       Jens Hjelmeset          a007         bbr030          42
3       Rune G. Eilertsen       a012         lke459          42,5   
4       Rasmus Bruland          a017         ker852          38,5
5       Simon Ødegård           a008         bbr028          40
6       Jan Arild Helle         a005         gms124          39
7       Kyrre Kristiansen       a010         vhk777          37
8       Pål Rolfsen             a011         øæå759          35
9       Terje Kristoffersen     a022         uti768          33
10      Jan H. Fjeld            a015         sol111          32,5
10      Erik Schønsee           a023         sga830          32,5
12      Gustav Foseid           a003         anz007          31,5
13      Jørn Idar Kvig          a002         kgb007          30,5
13      Svein Harald Utård      a014         pda123          30,5
15      Ole P Ramsvatn          a004         svg654          30
15      Rasmus Bruland          a016         sdy597          30
17      Rune G. Eilertsen       a013         xhn345          29
18      Arne M. Aurlien         a018         rfl748          29
19      Dag Jørgensen           a001         KYT396          27,5
19      Øyvind Grimstad Gryt    a006         hod666          27,5
19      Artine Eckhof Andresen  a021         sbl001          27,5
19      Bjørn Magne Idland      a024         lbs084          27,5
19      Tor G. Andreassen       a026         rty566          27,5
24      Øystein Meiningen       a009         bbr029          26,5
25      Tobias Johan Karlsen    a019         klm011          24,5
26      Bjørn Magne Idland      a025         lbs086          23,5
27      Per Olof Bengtson       a020         wsu843          22,5
28      Tor G. Andreassen       a027         rty565          15,5

 

 *Poengene stemmer ikke nødvendigvis overens med den endelige plasseringen. Dette skyldes at de fem beste ølene (to fra ett dommerlag, tre fra det andre) gikk videre til en ny bedømming i en finalerunde hvor den innbyrdes rangeringen ble avgjort.

Norbrygg gratulerer vinnerne!