Klassevinnerne av NM i hjemmebrygging

Av 345 innsendte øl i klassene Lager, Lys Ale, IPA, Mørk Ale, Porter/Stout, Imperial, Belgisk og Spesial har vi gleden av å presentere følgende klassevinnere:

A – Lager Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 6277 Flytende Bacon Klassisk røykøl Goran Khalaf
2 3057 Julbokk Bock Arne Marius Haugen
3 4407 Hip Hops Moderne lys lager Henning S. Nilssen
B – IPA Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 3979 Gotheborg Amerikansk IPA Joakim Olavesen Rune Olavesen
2 1277 Ølnes Sort IPA Thomas Hellberg Hagen Geir Ølnes
3 484 Friskus IPA Amerikansk IPA Kenneth S. Laget Per-Arne Laget og Roar Kvangraven
C – Lys Ale Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 8386 The American Way Amerikansk pale ale Kent Mikael Rosseland
2 3192 Vidrimmer Pale Ale Amerikansk pale ale martin joelsen
3 893 Beist Ordinary Bitter Engelsk ordinary bitter Sigurd Hannaas
D – Mørk Ale Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 1140 Den brune øllen Engelsk brown ale Kåre Kristiansen
2 3675 BNB 89 M’s Brown ale Old ale Rolf Bakke Marianne Stenhaug
3 1993 Alstadberg smoked imperial wee heavy Andre røykøl Roar Sandodden
E – Porter/Stout Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 6880 Svogers stout Foreign extra stout Tarjei Skeie
2 1515 Black Crow Moderne porter og stout Atle Betten Per Einar Gjerde, Lars Meek Hansen, Eivind Grønset
3 6399 122 Sterk Moderne porter og stout Christopher Aalholm
F – Imperial Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 6887 Eg er staut! Imperial stout Stian H. Bøe Audun Sture
2 1036 Rastarkalv Trelagret øl Erik Ingebrigtsen
3 6369 Imperial stout Imperial stout Atle Betten Per Einar Gjerde, Lars Meek Hansen, Eivind Grønset
G – Belgisk Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 7365 Brunauet Belgisk dubbel/Bruin Alex Reitan
2 6890 Q Mørk sterk belgisk ale Jonas Hovde Pedersen Runar Pedersen
3 5353 Jupiter Saison Arne Marius Haugen
H – Spesial Nummer Navn Klasse Brygger Medbrygger
1 1855 Bahrainer Weisse Berliner weisse Petter Fornes
2 2350 Flamsk Rød Frukt/grønnsaksøl Petter Fornes
3 2841 OK a la Flamande Flamsk rød Ole Kristian Nylund

Norbrygg har invitert klassevinnerne til hjemmebryggerhelgen i Bergen, og de deltar i finalen der vi kårer årets hjemmebrygger.

Hjemmebryggerhelgen arrangeres i år med stor hjelp av Hansa Borg bryggeri, og vinnerne får gavekort fra Bryggeland og Bryggselv.

Årets hjemmebrygger får muligheten til å brygge ølet sitt hos Nøgne Ø, og deltar i Skandinavisk Mesterskap i København der vinnerne fra Norge, Sverige og Danmark møtes.