Resultater NM 2019

Dette er resultater fra NM i hjemmebrygging 2019

A Lys lager

Ølene er bedømt i Oslo.

Dommerskjemaer:
Lys lager 1
Lys lager 2
Lys lager 3
Lys lager 4
Lys lager finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1C74siz0yGdnH4gnhfJXuH5tvp6ZB5woFVQvNsXgmLZ8/edit?usp=sharing»]

B Mørk lager

Ølene er bedømt i Bodø.

Dommerskjemaer:
Mørk lager 1
Mørk lager 2
Mørk lager 3
Mørk lager 4
Mørk lager finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DNRjUlDQk5ZdQ8NOr6q093nNqR3DehaK3ALsjTLhK44/edit?usp=sharing»]

C IPA

Ølene er bedømt i Stavanger.

Dommerskjemaer:
IPA 1
IPA 2
IPA 3
IPA 4
IPA 5
IPA finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A3aJiB6z0T3Sm0vCQRXMziM7iT1NhhzODWGbVuSosSw/edit?usp=sharing»]

D Lys ale

Ølene er bedømt i Grimstad og Kristiansand

Flightskjemaer:
Lys ale 1
Lys ale 2
Lys ale 3
Lys ale 4
Lys ale 5
Lys ale finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gOg8TfJakfXc9XrvWEz6sUrt0MWlZy8WxUXFrFS8nUk/edit?usp=sharing»]

E Mørk ale

Ølene er bedømt i Skien.

Dommerskjemaer:
Mørk ale 1
Mørk ale 2
Mørk ale 3
Mørk ale 4
Mørk ale 5
Mørk ale finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/16zcrcNk4GFGM8NcgcHMhEZZ2z6gSAUhvAtNX7IxmrG0/edit?usp=sharing»]

F Porter og stout

Ølene er bedømt i Oslo.

Dommerskjemaer:
Porter og stout 1
Porter og stout 2
Porter og stout 3
Porter og stout finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dI_S1rHMZkxzByv0sKon8eJtj_rnvSTpOkZOlctzdYY/edit?usp=sharing»]

G Imperial

Imperial stout er dømt i Kristiansund. Imperial IPA er dømt i Trondheim. Finalen er dømt i Trodheim.

Flightskjemer:
Imperial 1
Imperial 2
Imperial 3
Imperial 4
Imperial 5
Imperial 6
Imperial finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dDxhKqAYXtSdxmO1TWoO5YnC68dMLc0C1JnpfHVp824/edit?usp=sharing»]

H Belgisk

Ølene er bedømt i Oslo.

Dommerskjemaer:
Belgisk 1
Belgisk 2
Belgisk 3
Belgisk 4
Belgisk 5
Belgisk finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pxLJeCcdH5Xn5Zw75N0RcAecRYHELULCbS9pyiCo9Qc/edit?usp=sharing»]

I Spesial og hvete

Ølene er bedømt i Oslo.

Dommerskjemaer:
Spesial og hvete 1
Spesial og hvete 2
Spesial og hvete 3
Spesial og hvete 4
Spesial og hvete finale

[gdoc key=»https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GDfR2WGzbhzW-E2kUPf70Vi9ePqS4P505KvbgMa0LP0/edit?usp=sharing»]

Pallplasseringer

A Lys lager
1.137778Holmens utepilsInternasjonal lagerKurt Haugen
2.388237På stram lineTysk pilsnerKnut Halvorsen
3.272071Pils und PølsTysk pilsnerOdin Lein Strand
B Mørk lager
1.614754Holmens dobbelbokkDoppelbockKurt Haugen
2.743103Darth LagerSchwarzbierTrond Rasmussen
3.950339Bukkene bruseDoppelbockTrond Rasmussen
C IPA
1.25955EIPAEngelsk IPAAleksander L. Andersen
2.151572Vassøl IPAKrydderølØyvind F. Tvedten
3.120607Cutting the DarknessSort IPAThomas Søndenaa
D Lys ale
1.15865Miss Vic SecretAmerikansk pale aleJoakim Olavesen
2.39308Vassøl Citra APAAmerikansk pale aleØyvind F. Tvedten
3.809240AnkerølEngelsk best bitterKnut Halvorsen
E Mørk ale
1.643826Höibraatens dark mildEngelsk dark mildAnders Gjørwad Hagen
2.40153MishandlingEngelsk barley winePeter Marius Olsen
3.249953Sigrid StardustSkotsk sterk aleAndreas Högfeldt
F Porter og stout
1.552181StuttTjukkenOatmeal stoutTom Erik Roberg
2.686132Putins prideBaltisk porterSvein Fugelsnes
3.106339Velvet ThunderSweet stoutLinn Steinsholm
G Imperial
1.714681eyeStoutImperial stoutJoar Eitrheim
2.78246Birth of our Dark Lord ’18Trelagret ølSteffen Selnes Karlsen
3.524026Galactica imperial delightImperial IPADaniel Stamnes
Scroll to Top