Resultatliste Flaskekonkurransen

LYS LAGER    (9)

Plass

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

BRA 103

 

LL 4

Norsk pils

Joakim Ruud 

Bragepilsen

42,33

 

2

HSL 239

 

LL 1

Int. lager

 

Børge Osvoll

 

Osvolls Int. Lager #2

 

41

 

3

FFF333

 

LL 6

Tysk pils

 

Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen

 

Fatal Fatøls pilsner

 

39

 

4

PXC353

 

LL 9

Tsjekk. pils

 

Arild Tandberg

 

Hammer

 

39,67

 

5

BRA 104

 

LL 8

Tsjekk. pils

Joakim Ruud

 

Das Schloss

 

37,67

 

6

sun001

 

LL 7

Tsjekk. pils

 

Are Vattekar og Espen Harbitz

 

Rød Snø

 

33,67

 

7

SIM 140

LL 5

Norsk pils

 

Per Engedal

Taras pilsner

32,33

 

8

YBS871

 

LL 2

Int. lager

 

Eduard Möllenkamp & Birgitta M. Skavoll

 

Rammsteiner

 

29,33

 

   

 

MØRK LAGER    (6)

Plass (finalen)

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

NHZ 058

 

ML 6

Schwarzbier

 

John Town

 

Town Schwarz IV

 

43

 

2

NÅB295

 

ML 4

Munch. dunkel

 

Gahr Smith-Gahrsen

 

Andrimne Münchener

 

41,67

 

3

MHP355

 

ML 2

Märzen/Oktoberf.

 

Jo-Inge Paulsrud

 

Oktoberfest

 

40

 

4

FFF555

 

ML 1

Wiener

 

Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen

 

Oktoberøl

 

30,33

 

5

KMR155

 

ML 3

Munch. dunkel

 

Atle Råsberg

 

MØRKEMANN

 

25,00

 

6

TJO020

 

ML 5

Mørk tsjek. lager

 

Ørjan Moe

 

Mørk Lager 20

 

24,33

 

  

 

LYS ALE    (20)

Plass (finalen)

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

jhj963

 

LA 6

X. Annen

Bamberger Rauchweiss

 

Espen Lothe

 

Whiteout Weizen

 

43,67

 

2

MGH005

 

LA 15

Am. pale ale

 

Harald Hedløv

 

Triple A (American Amber Ale)

 

42,67

 

3

BRA 106

 

LA 4

Weizen

 

Joakim Ruud

Blut und Weizen

 

42,33

 

4

GEG374

 

LA 1

Belgisk wit

 

Geir Ove Grønmo

 

Grove Wit

39,67

 

5

JGØ 104

 

LA 7

Eng. ord. bitter

 

Tom-Anders N. Røst og Anders Henriksen

 

JGØ Thirst-B-Gone Bitter

39,33

 

6

tof396

 

LA 17

IPA

 

Espen Lothe

 

Pinguinito Pale Ale

 

39,00

 

7

FFF444

 

LA 2

Weizen

 

Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen

 

Fatal Fatøls Weissbier

 

36,67

 

7

APW 423

LA 5

Weizen

Børge Osvoll

Osvolls Weizen #2

36,67

 

9

API 058

 

LA 18

IPA

 

John Town

 

JT's IPA III

 

36,00

 

10

BRA 105

 

LA 16

Am. pale ale

 

Joakim Ruud

 

Monkey-boy for President

 

34,67

 

11

IPA007

 

LA 19

IPA

Chris Majewski; Havard Bentsen

 

Short Fuse IPA

 

34,33

 

12

SOH361

 

LA 12

Eng. pale ale

 

Rune Eilertsen, Egil Langaune

Skava Pale

 

34,00

 

12

ENS209

 

LA 20

Belg. pale ale

 

Eduard Möllenkamp & Ketil Froyn

 

Bryllupsøl

 

34,00

 

14

VIC123

 

LA 13

Eng. pale ale

 

PER ENGEDAL

 

TARAS PALE ALE

 

33,67

 

15

EMM830

 

LA 3

Weizen

 

Eduard Möllenkamp & Birgitta M. Skavoll

 

Hefeweizen

 

33,33

 

15

BFK504

 

LA 10

Eng. str. bitter

 

Gahr Smith-Gahrsen

 

Andrimne Extra Special Bitter

 

33,33

 

17

GUL348

 

LA 11

Eng. pale ale

 

Jo-Inge Paulsrud

 

Varting

 

33,00

 

18

ABJ671

 

LA 8

Eng. best bitter

 

Svein Bjonge

 

Skui Bitter

 

32,33

 

19

BEB 054

 

LA 9

Eng. str. bitter

 

John Town

 

Bakkebo's ESB III

 

28,67

 

20

FFF222

 

LA 14

Eng. pale ale

 

Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen

 

Summer solstice ale

 

20,00

 

 

  

MØRK ALE    (16)

Plass (finalen)

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

FFF111

 

MA 8

Am. brown ale

 

Tom Alfred Øimo og Vemund Jensen

 

Winter solstice ale

 

42,33

 

2

fyl104

 

MA 16

Foreign stout

 

Espen Lothe

 

Blackout Stout

41,33

 

3

JGØ 103

 

MA 14

Irish stout

 

Tom-Anders N. Røst og Anders Henriksen

 

JGØ Fine Irish Stout

 

36,33

 

4

sun002

 

MA 13

Porter

 

Are Vattekar og Espen Harbitz

 

London Porter

 

37,67

 

5

SBA902

 

MA 5

Eng. brown ale

 

Rune Eilertsen

 

Skava Brown

 

37,33

 

6

SBP829

 

MA 10

Porter

 

Rune Grov Eilertsen, Geir Harang

Skava Brown Porter

 

36,33

 

7

BRA 107

 

MA 9

Porter

 

Joakim Ruud

 

Tante Brun Porter

 

35,00

 

8

BOZ318

 

MA 1

X. Annen

Irish Ale

 

Eduard Möllenkamp & Birgitta M. Skavoll

 

Killedkenny

 

34,33

 

8

jus443

 

MA 11

Porter

 

Espen Lothe

 

Pretaporter

 

34,33

 

10

TAZ089

 

MA 2

Altbier

 

Eduard Möllenkamp & Birgitta M. Skavoll

 

Osloer Alt II

 

33,33

 

10

f10y4A

 

MA 12

Porter

 

Gaute Amundsen, Ida Fridstrøm

 

Svarte Faen

33,33

 

12

ELO 530

 

MA 4

Eng. brown ale

 

Børge Osvoll

 

31,33

 

13

LEO 449

 

MA 7

Eng. brown ale

 

Anders Fagerhaug

 

Andy Ale

 

31,00

 

14

OAT007

 

MA 15

Oatmeal stout

Chris Majewski; Havard Bentsen

 

Stoat

 

24,67

 

15

age700

 

MA 3

Dunkel-

weizen

 

Tore Bjørgo og Arild Gjerdseth

 

Dunkelweizen

 

17,33

 

16

TAR 091

MA 6

Eng. brown ale

 

Per Engedal

Taras brown ale

15,33

 

 

 

STERKE SPESIALØL    (16)

Plass (finalen)

Kode

Ny kode

Under-klasse

Brygger

Ølets navn

Poeng

 

1

skg285

 

SS 15

Barleywine

 

Espen Lothe

 

Tykjen

 

46

 

2

BRA 101

 

SS 4

Old/Strong ale

 

Joakim Ruud

 

Old Dirty Bastard

 

44,33

 

3

Nis289

SS 10

Norsk juleøl

Lars Bjørnstad, Espen Haavards-holm

Nissefluid

41,67

 

4

DEF911

 

SS 8

Dobbelbokk

 

Christen T Teigen

 

Defibrillator

 

40,33

 

5

cam006

 

SS 7

Hell/maibock

 

Tore Bjørgo og Arild Gjerdseth

 

Maibokk

 

38,67

 

6

BRA 102

 

SS 12

Belg. dobbel

 

Joakim Ruud

 

Dubbel Trubbel

 

37,33

 

7

KRI152

 

SS 5

X. Annen

Witbock

 

Geir Ove Grønmo

 

Grove Witbock

 

36,67

 

8

sun004

 

SS 3

Old/Strong ale

 

Are Vattekar og Espen Harbitz

 

Påske Øl

 

35,00

 

9

DOB006

 

SS 11

Belg. dobbel

Erlann Eldorsen

DOBBEL så god

34,67

 

10

BQZ323

 

SS 1

IPA > OG 1.065

Arild Tandberg

 

Rangoon

 

34,00

 

11

SLØ140

 

SS 14

Barleywine

 

Gahr Smith-Gahrsen

 

Andrimne Barley Wine

 

32,00

 

12

JRP601

 

SS 16

Trad. norsk hj.

 

Jan Skorve

 

Rogne Premium

 

30,67

 

13

sun003

 

SS 9

Dobbelbokk

 

Are Vattekar og Espen Harbitz

 

Jule Bokk

 

28,67

 

14

ONT920

 

SS 2

X. Annen

Mørk Dobbel IPA

 

Geir Ove Grønmo og Lars Marius Garshol

 

OntoI2PA

 

28,33

 

15

TBA125

 

SS 13

Belg. trippel

 

Rune Grov Eilertsen, Rolf Ribe

Skava Trippel

 

28,33

 

16

sun005

 

SS 6

Weizenbock

 

Are Vattekar og Espen Harbitz

 

Weizen Bock

 

26,00

 

 

 
Merk at poengene for de tre beste ølene i hver klasse kan være lavere enn for de påfølgende ølene, dette skyldes at poengene for de tre beste er satt av finalejuryen, mens poengene for de resterende er satt av forbedømmingsjuryen. Poengene for de tre beste ølene og de resterende kan derfor ikke sammenliknes på samme grunnlag.

Rull til toppen