Vinnerne i NM 2013!

Årets NM i hjemmebrygging er over og resultatene er klare.

Av 351 brygg som deltok er det kåret Årets hjemmebrygger, norgesmestere i åtte klasser og beste øletikett.
I tillegg er det kåret vinnere i publikumsfavorittklassen.

Gratulerer til vinnerne!

Klassene det ble konkurrert i var følgende:

A – Lager           
B – IPA             
C – Lys ale  
D – Mørk ale   
E – Porter/stout
F – Imperial   
G – Belgisk     
H – Spesial/Hvete 

Årets hjemmebrygger er Jorg Solheim (for ølet «Jesus»).

Nummer to i finalen er John Petter Jahr (for ølet «Episk APA»)
Nummer tre i finalen er Torleif Haug (for ølet «Margidobrygg Porter»)

Vinnerne i de åtte klassene er:

A – Lager
1. Jorg Solheim og Pål Rolfsen med ølet «Jesus»
2. Reinert Hansen med ølet «Vinterpils 2»
3. Reinert Hansen med ølet «Real Pilsner»

B – IPA   
1. Jorg Solheim med ølet «Citric Galaxy»
2. Bjarke Vang og Pål Rolfsen med ølet «Mosaic-IPA»
3. Jon Kerr Nilsen og Pål Enger med ølet «Øl 42.7»

C – Lys ale  
1. John Petter Jahr med ølet «Episk Apa»
2. Matthew Arens med ølet «Puffin Brygghusets Kölsch»
3. Georg Jensen med ølet «Supper’s Ready»

D – Mørk ale   
1. Sverre Berg Lutnæs med ølet «Fotvarmer»
2. Jorg Solheim og Pål Rolfsen med ølet «Tirachina»
3. Tarjei Skeie med ølet «Gamle Glør»

E – Porter/stout
1. Torleif Haug med ølet «Margidobrygg Porter»
2. Sigurd Øien og Kristianiastudentenes Haandbryggerlaug med ølet «Dark Christmas»
3. Rasmus Karstad med ølet «Barske Glæder Porter»

F – Imperial   
1. Christian Stene Knudsen og Aleksander Bøhn med ølet «Medaljens Bakside»
2. Gustav Foseid med ølet «Drodleporter III»
3. Knut Hvila Solhaug og Kjetil Hvila Solhaug med ølet «Endelig Jul»

G – Belgisk  
1. Pål Mikalsen Rolfsen og Bjarke Knizek Vang med ølet «Tre Ganger»
2. Stig Norby med ølet «Quattro»
3. Marius Høye Steen med ølet «Season Saison»
  
H – Spesial/Hvete 
1. Einar Michelsen med ølet «Reinejul»
2. Bjarke Vang og Pål Rolfsen med ølet «Hveteape»
3. Arne Martin Aurlien og Fredrik Martinsen med ølet «Hello My Name Is Einar»

Etikettkonkurransen

1. Stig Norby med etiketten til «Quattro»
2. Ølbæks bryggeri (Kjetil Ølberg og Henrik Sandbæk) med etiketten til «Polsk Riksdag»
3. Tommy Bratseth med etiketten til «Dobbel Rugporter 3»

Publikums favoritt

 1. Gvarv  med ølet «Hops Up»
 2. Nedre Romerike Bryggerlaug med ølet  «Raumar Hell»
 3. Dr. Klems Laboratorium med ølet «Svart Pils»

Følg denne linken for å se fullstendige lister i flaskekonkurransen.

For å se de resterende plassene i PF kan du lese her. OBS! Denne listen inneholder kunn bryggenes nummer, ikke navn på øl eller bryggere.

Rull til toppen