Vinnerne i NM er klare!

I år igjen var det rekorddeltakelse i NM i hjemmebrygging. I alt var det 308 deltakende flaskebrygg, fordelt på åtte konkurranseklasser. Over 50 dommere i var med på forbedømmingen, som foregikk over to uker i både Oslo, Trondheim og Kristiansand. Flere titalls dommere med fersk dommerutdanning fra Norbrygg deltok. Norgesmesterskapets aller beste øl ble plukket ut blant de åtte førsteplassene, og vinneren ble utnevnt til ÅRETS HJEMMEBRYGGER.

Premiene var i år igjen sponset av Bryggeland og Petit Agentur .

Se her for å få en oversikt over alle premier våre to sponsorer har stilt med. 

 

 

Det ble konkurrert i følgende klasser:

A. Lys lager
B. Mørk lager
C. IPA
D. Lys ale
E. Mørk ale
F. Porter/Stout
G. Belgisk
H. Spesial- og hveteøl

Og vinnerne er…

A. Lys lager

1. Jon Sandvik – Paaske Spezial
2. Reinhard Mjaatvedt – Sen o Praze
3. Kjetil og Knut Hvila Solhaug – Kveldspilsner

B. Mørk lager

1. Tor G. Andreassen & Børge Antonsen – Myra Julebokk 2011 
2. Marius Høye Steen – ‘1945’
3. Trygve Torsteinsen – Holmen Graa Paascheøl

C. Lys ale

1. Bård Sørlie & Rolf Lysfjord – Halvtoms
2. Helge Elvheim – Bjarne Bitter
3. Bjarke Vang & Pål Rolfsen – Apen Galaxy

D. India Pale Ale

1. Martin E. Andresen – Lemkuhls Dobbel
2. Bjarke Vang & Pål Rolfsen – Chinookian SMaSH
3. Aleksander Bøhn – Kanon Volga

E. Mørk ale

1. Terje Kristoffersen – Du mørke, du milde
2. Bjørn Christensen – Brownis
3. Ole Hågensen – American Amber

F. Porter/Stout

1. Anders Cooper – Magie Noire
2. Bjarte Halvorsen – Baltisk Porter
3. Gustav Foseid – Drodleporter II

G. Belgisk

1. Tobias Johan Karlsen – Klemmets Quadrupel
2. Jan Magnus Dahle & Egil Ovesen – Holmen Dubbel II
3. Tore Andre Ringvold – Blonde & Blonder

H. Spesial- og Hveteøl

1. Helge Elvheim – Eike Bokk
2. Pål Mikaelsen Rolfsen & Jorg Solheim – Zwarte Bes
3. Anders Christensen & Steinar Hamre – SH Hveteøl

Takk til sponsor Petit Agentur for premiene i flaskekonkurransen!

Vinnerne i finalen:

1. Helge Elvheim – Eike Bokk
2. Tor G. Andreassen & Børge Antonsen – Myra Julebokk 2011
3. Anders Cooper – Magie Noirie

Årets Hjemmebrygger er altså Helge Elvheim.

Vinneren får:
– Brygge ølet sitt hos Nøgne Ø
– Tur og opphold til Nøgne Ø (betalt av Norbrygg)
– Reisestipend på kr 2 500 til Skandinavisk Mesterskap i Uppsala, 25. mai 2012 (betalt av Norbrygg)

Publikums favoritt:

 1. Martin Andersen og Daniel Sjulseth            Dr. Klems Svart Ipanema
 2. Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen         Oak Aged Rye Stout
 3. Martin Hoffmann                               Rødt og Wit
 4. Martin Andersen og Daniel Sjulseth            Dr. Klems Professorens Pils
 5. Martin E. Andresen og Lasse Lundin            Hylleblomstale
 6. Jahn Robert Andersen og Torgny Carlsen        Belgisk strong Ale
 7. Bjørn Magne Idland og Merete Antonsen         Rye IPA
 8. Ole Petter Ramsvatn                           RamsvatnsWit
 9. Helge Elvheim                                 RaumarPils
10. Matthew Arens                                 Puffin - Amerikansk IPA
10. S. Braa, A. D. Monsen, A. H. Riis, D. Teigen  Øl uten navn
12. Martin E. Andresen og Lasse Lundin            Lemkuhls Dobbel
13. Knut H. og Kjetil Solhaug                     Gvarv Hvete
14. Kåre Blakstad og Ingeborg H. Amundsen         Home Boy
15. Per Sandtveit og Victor Køhler                Grimstad Dunkel
15. Jahn Robert Andersen og Torgny O. Carlsen     Belgisk wit
17. Morten K. Agerup Myhr og Odd H. Sørensen      Nigori Delight
18. Bård Sørlie Imperial                          Red Ale
18. J. Solheim, P. M. Rolfsen og B. K. Vang       Chocoladian Black Ale
20. Knut H. og Kjetil Solhaug                     Gvarvianer
21. Erlend Sørli                                  Beach Beer
22. Nikolai Ugelvik                               Lazy Fail IPA
23. Tania Hildebrand-Habel og Andreas Habel       Smoakey Caledonian
23. Per Asbjørn og Christian Trevland             Bakhjulstrekk
25. Eirik Kittelsen                               Hvitsten Baltisk Porter
25. Shea-Arne Engevik                             Sarah Pale Ale-in
27. F. A. Martinsen, A. M. Aurlien og B. Tøndel   Pliny goes to hell
27. Bård Sandersen og Arild Moen                  Kambo Dark 80/-
29. Truls og Lars Nortvedt                        Nordtvedts Bayer
30. Tobias Johan Karlsen                          Klemmets Kraftige Porter
30. Tobias Johan Karlsen                          Klemmets ChilIPA

Norbrygg gratulerer alle vinnerne!

Havnet du ikke blant de 30 beste? Ta kontakt med oss, så kan du få opplysninger om plasseringeen din.

 

Rull til toppen