Resultatliste flaskekonkurranse

Her er resultatene for flaskekonkurransen i NM i hjemmebrygging 2010. Poengsummene til de første tre plassene i hver klasse er poengene som er gitt av finaledommerne og kan derfor være lavere enn poengsummene til plassene under, som er tildelt av dommere under forbedømmingen.

Dommerne i finalen:

  • Espen Smith, Frank Werme, Lars Marius Garshol (lys ale – diverse; mørk ale – diverse; mørk lager; sterke spesialøl – belgisk; sterke spesialøl – diverse)
  • Ole Richard Lund, Christian Ødegård, Amund P. Arnesen (lys ale – amerikansk; mørk ale – porter & stout; lys lager; sterke spesialøl – imp. stout og sterke portere)

Dommerne i forbedømmingen (klassene de dømte i oppdateres etter hvert):

  • Attila Thuroczy
  • Eduard Möllenkamp
  • Frode Eintveit
  • Geir Ove Grønmo
  • Hans Petter Holst
  • Joakim Ruud
  • Ketil Froyn
  • Lars Bjørnstad
  • Ole Richard Lund
  • Sigrid Strætkvern
  • Thomas Berge
  • Vidar Johnsen
  • Yngvar Ørebek
  • Yngve Ydersbond

Grunnet høyt arbeidspress og mye manuell datahåndtering kan det ha oppstått små stavefeil. Vennligst kontakt informasjonsansvarlig for å få rettet på disse. Styret i Norbrygg takker alle deltakere, dommere, medarbeidere og sponsoren Petit Agentur.

Lys lager: 

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
Kode Kode
1 34 TFV910 LL013 MAIBOCK RUNE ARNESEN & OVE KROKEIDE HOLMEN GRAA MAIBOCK
2 33,33 PIL009 LL004 AM LAGER TORE BJØRGO PILSNER IX
3 31,33 WOB122 LL010 TSJ PILS PER GULBRANDSEN BOHEMIAN PILSNER 2
4 33,33 MTB547 LL011 INT. LAGER TOR ANDREASSEN & BØRGE ANTONSEN
MYRA GARASJEPILS
5 31,66 BKB005 LL008 TYSK PILS LARS STØRE GULLICHSEN & JØRN GUNNARSON ANDERSSEN BEKKSVINGER TYSK PILS
6 29,66 AER168 LL007 INT. LAGER ROAR ØYMO MORS BESTE
7 29,33 ITU212 LL014 AM PILSNER ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE SEX ON THE BEACH #41
8 28 OTP001 LL012 TYSK PILS ARNE AUSTRHEIM OTTARPILS 1
9 27,66 LBS061 LL009 TSJ PILS BJØRN MAGNE IDLAND & MERETE ANTONSEN PILS
10 27,33 EUC678 LL015 TYSK PILS ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE PILSNER SCHMILSNER #40
11 26 MOD518 LL003 TYSK PILS TORE TVERÅ 148F
12 25,66 LAN010 LL006 NORSK PILS SVEIN KVINNSLAND LYS ANGER
13 25 OTP002 LL001 TSJ PILS ARNE AUSTRHEIM OTTARPILS 2
14 23,33 HOD001 LL002 AM LAGER ØYVIND GRYT ÅSENDALEN
15 19,33 PER007 LL005 AM LAGER TORE BJØRGO PILSNER IIV

Mørk lager:

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
Kode Kode
1 41,66 RAU665 ML007 RAUCHBIER ERLANN ELDORSEN SMOKE ON THE WATER
2 37,33 NES112 ML005 OKTOBERFEST JAN HALVOR FJELD MARSØL
3 33,33 BBT723 ML008 SCHWARZBIER TORE TVERÅ KVELD I SKUTEN
4 37 AND002 ML006 MÜNCHNER STEINAR ANDERSEN BAYER
4 37 LBS062 ML010 MÄRZEN BJØRN MAGNE IDLAND & MERETE ANTONSEN MÄRZEN
6 35,66 OKL410 ML002 OKTOBERFEST TRYGVE TORSTEINSEN
HOLMEN GRAA JULELYS
7 32,33 RDC810 ML001 OKTOBERFEST RUNE ARNESEN GOD PAASCHE
8 32 GMP992 ML011 OKTOBERFEST STEIN VIKTIL OKTOBERFEST
9 30,33 SAI943 ML012 MÜNCHNER ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE JULEFRYD
10 29,66 HOD002 ML003 AM. MØRK LAGER ØYVIND GRYT MILD LAGER
11 28,33 OTA697 ML009 OKTOBERFEST TORE TVERÅ TEN
12 28 NUE364 ML013 MÜNCHNER ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE HERZOG WILHELM 2
13 16,66 HOD003 ML004 SCHWARZBIER ØYVIND GRYT JOLEØL

Mørk ale (porter & stout):

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 41,33 NAM007 MA015 FOREIGN STOUT JON SANDVIK HAKE'S STOUT
2 35 AHS456 MA024 HAVRESTOUT EGIL OVESEN & JAN M DALE HOLMEN OATMEALSTOUT
3 30 LBS060 MA021 BROWN PORTER BJØRN MAGNE IDLAND & MERETE ANTONSEN BROWN PORTER
4 39 WAZ610 MA001 PORTER RUNE ARNESEN SMALEPORTER
5 38,33 JAF218 MA008 SWEET STOUT GEIR JOHNSEN SALVØY STOUT
5 38,33 BKB001 MA020 IRISH STOUT LARS STØRE GULLICHSEN BEKKSVINGER DRY STOUT
7 37 POR001 MA014 PORTER TORE BJØRGO PORTER
8 33 GLU595 MA030 FOREIGN STOUT GAHR SMITH GAHRSEN ANDRIMNE AMERICAN STOUT
9 31,66 HOD006 MA004 PORTER ØYVIND GRYT SJAUAR
10 31,33 MEK213 MA002 PORTER ØYVIND GULDBRANDSEN GRAM PORTER
11 30,66 SLR035 MA009 HAVRESTOUT BREDE VENÅS KOKKENS STIV KULIG HARESTOUT
12 30 ZOH583 MA027 LAV-ALKO PORTER ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE KJØRESTOUT KL. B
13 25,66 JAH803 MA028 IRISH STOUT ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE SUPERSTOUT
13 25,66 GIS222 MA029 FOREIGN STOUT MAGNUS HAUGSTAD DARK SPECIAL
15 22 TRE194 MA005 FOREIGN STOUT ROLF BAKKE R'S SVAART
16 20,66 YGB110 MA026 HAVRESTOUT TRYGVE TORSTEINSEN HOLMEN GRAA HAVRESTOUT
17 20,33 GAT411 MA011 PORTER ØYVIND SOLHAUG SOMMERPORTER

Mørk ale (diverse):

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 42,33 NES113 MA006 AM AMBER JAN HALVOR FJELD WESTCOAST AMBER
2 37,66 AND003 MA007 RØYKPORTER STEINAR ANDERSEN STJØRDALSPORTER
3 29,66 MBT546 MA023 ENG BROWN TOR ANDREASSEN & BØRGE ANTONSEN MYRA JULEALE
4 33 SGN501 MA012 DUNKELWEIZ GEIR SIGMUND NILSEN SKUMRINGSØL
4 33 NGG006 MA031 BJØRNEBÆRØL M/BRETT GAHR SMITH GAHRSEN ANDRIMNE BRAMENBIER
6 32 KLA009 MA016 BELGISK BRUN SVEIN KVINNSLAND KLOSTERANGEN
6 32 QLP637 MA022 ALTBIER MORTEN JONASSEN MOJO ALTBIER 09
8 31,5 PLØ510 MA025 ENG BROWN TRYGVE TORSTEINSEN HOLMEN GRAA MØRKETID
9 29 CLS015 MA010 MILD BREDE VENÅS KOKKENS MILD
10 27,5 LAI609 MA018 MILD KJETIL ØLBERG JAIL
11 26 HOD007 MA003 MILD ØYVIND GRYT MILD INNFLYTNINGSALE
12 25 ALT909 MA017 ENG BROWN KJETIL ØLBERG ALT
13 21,5 BRU909 MA019 ENG BROWN HENRIK ARILD SANDBÆK BRUNE

Lys ale (amerikansk):

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 41,66 MLF462 LA001 IPA SHEA-ARNE ENGEVIK IPA OG THE GREAT APOCALYPSE
2 36 NES114 LA008 IPA JAN HALVOR FJELD SPEIDEL IPA 2010
3 33 LBS065 LA029 APA BJØRN MANGNE IDLAND & MERETHE ANTONSEN RUG APA
4 37 AND001 LA009 APA STEINAR ANDERSEN ANDESNES PALE ALE
5 36 AMG055 LA011 APA BREDE VENÅS KOKKENS CASCADE
6 34,33 LBS063 LA030 APA BJØRN MANGNE IDLAND & MERETHE ANTONSEN AMARILLO TORPEDO ØL
7 33,33 NFC253 LA003 APA ØYVIND GULDBRANDSEN AMBER
8 30,33 RQA672 LA010 APA GEIR JOHNSEN SALVØY IPA
9 30 SGN508 LA016 IPA GEIR S NILSEN AVSLUTNINGS IPA
10 29 AIP002 LA021 IPA TORE BJØRGO AMERIKANSK IPA
11 27 KTA002 LA024 IPA STEPHAN BROWN & CARL C ENGUM TACOMA IPA
12 26,33 VBP028 LA019 APA VETLE HELDAL HEDDAS PALE ALE
13 25 ESX710 LA002 IPA TRYGVE TORSTEINSEN MORGENDUGG
14 23,33 HOD005 LA005 IPA ØYVIND GRYT STORELVA
14 23,33 ETC353 LA036 IPA ODD-RUNE BEKKUM ORB'S IPA
16 23 EKH050 LA015 IPA JO INGEMANN HAUGEN REDNECK
17 19,33 APA456 LA034 IPA EGIL OVESEN & JAN M DALE HOLMEN SCOTTISH IPA
18 10,66 HOD004 LA006 APA ØYVIND GRYT BJÅSTADLØKEN

Lys ale (diverse):

Plass Poeng Bryggerens Ny Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 37 MTB543 LA032 WIT TOR ANDREASSEN & BJØRGE ANTONSEN MYRA WIT
2 30,66 STR258 LA004 ESB ØYVIND GULDBRANDSEN GRAM ESB
3 29,33 KLE800 LA014 BELG. PALE TORE TVERÅ PALE 1
4 35,5 BKB003 LA026 WEISSBIER LARS STØRE GULLICHSEN BEKKSVINGER WEISSBIER
5 35 KGK878 LA023 ESB ROAR ØYMO MORS BESTE
6 34 NJB123 LA028 ENG PALE ALE MATTHEW THOMAS & INA RUNDHAUG TYRDAL HURRA
7 33,5 MBW323 LA012 KØLCH BREDE VENÅS KOKKENS KÖLCH
8 31,5 NES111 LA007 SAISON JAN HALVOR FJELD SAISON DE CLASIC DE FRANCE
9 31 MMM123 LA031 ENG PALE ALE JØRN KRAGTORP PALE ALE
10 30 SGN504 LA017 ENG PALE ALE SVEIN T SVENDSEN BLONDINEN I BODEN
11 29,5 PAL002 LA020 ESB TORE BJØRGO PALE ALE II
12 27,5 BAG129 LA022 ENG PALE ALE KJETIL ØLBERG BAGASJE
13 27 ASB456 LA035 ESB EGIL OVESEN & JAN M DALE HOLMEN HERRLIGA LONDON ALE
14 26 SGN505 LA018 ESB SVEIN T SVENDSEN KYSTENS BITRE
15 25,5 BKB004 LA025 ESB LARS STØRE GULLICHSEN BEKKSVINGER ESB
16 25 MTB544 LA033 ENG PALE ALE TOR ANDREASSEN & BJØRGE ANTONSEN MYRA STRONG ENG. PALE ALE
17 24 ATY703 LA013 BELGISK SPES. TORE TVERÅ SPECIAL D'OR
18 19 EPA021 LA037 ENG PALE ALE EGIL B HAMMER BJØRNHAUG #21

Sterke spesialøl (belgisk):

Plass Poeng Brygg kode Ny kode Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 39,66 KLP832 SS042 BELGISK TRIPPEL HUUB HUIJS PIUS X
2 31,66 SGN502 SS045 BELGISK BRUN SVEIN T SVENDSEN DEN MØRKE ABBEDISSE
3 28,66 FRT944 SS040 BELGISK DOBBEL HÅVARD SYSE JULEDOBBEL
4 35 TRA009 SS020 BELGISK TRIPPEL SVEIN KVINNSLAND TRIPPEL ANGER
5 34,5 HHY145 SS043 BELGISK DOBBEL HUUB HUIJS PAUS PAULUS
6 31,5 GHB953 SS027 BELGISK DOBBEL MARGIT IREN ULRIKSEN & BIRGITTA SKAVOLL BRILLEØL II
7 31 IJM310 SS004 MØRK STERK BELG. TRYGVE TORSTEINSEN GAMMEL RESERVE
8 29,5 SAS879 SS003 BELGISK DOBBEL ERLEND SØRLI MUNKESKRØMT DOBBEL
9 29 MJZ765 SS041 BELGISK TRIPPEL HÅVARD SYSE MIELEKE
10 22,5 FBH666 SS028 TRIPPEL TROND HELLAND & PETTER HAUGSENG TRIPPEL FJÆRE

Sterke Spesialøl (Imperial Stout og sterke portere):

Plass Poeng Brygg kode Ny kode Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 41,66 ROY000 SS019 IMP STOUT TORE BJØRGO ROYAL IMP. STOUT
2 40,33 MAR762 SS005 IMP. HAVRESTOUT ØYVIND GULBRANDSEN GARM HAVRESTOUT
3 35,33 CLK500 SS012 IMP. STOUT BREDE VENÅS KOKKENS STOUT
4 39,33 FJO097 SS039 IMP. STOUT GAHR SMITH GAHRSEN ANDRIMNE IMPERIAL STOUT
5 38,66 YOR532 SS025 STERK PORTER DAG JAKOBSEN
6 36,66 GIS111 SS038 IMP. STOUT MAGNUS HAUGSTAD RUSSIAN IMP. STOUT
7 34,33 VBS027 SS018 IMP STOUT VETLE HELDAL HENRIKS IMP. STOUT
8 33,66 NES115 SS010 FOREIGN STOUT JAN HALVOR FJELD KRINGENS SMOKIN STOUT
9 33 HAL900 SS023 IMP. STOUT DAVID LØYTE FULL MOON IMP. STOUT
10 31,66 HOD009 SS006 IMP. STOUT ØYVIND GRYT KLADDALSHOLA
11 30,33 KOO415 SS036 IMP. STOUT ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE IVAN DEN LUMPNE
12 30 SKH963 SS011 STERK PORTER GEIR JOHNSEN SALVØY PORTER
13 26 KBK006 SS021 PORTER LARS STØRE GULLICHSEN & JØRN G ANDRESSEN BEKKSVINGER PORTER
14 19,33 FGH537 SS032 IMP STOUT STEIN VIKTIL RIBS
15 16 LBS064 SS022 IMP. STOUT BJØRN MAGNE IDLAND & MERETE ANTONSEN IMP COFFEE COCOA LIQUORICE STOUT

Sterke spesialøl (diverse):

Plass Poeng Brygg kode Ny kode Underklasse Brygger(e) Ølets navn
1 42,66 NES119 SS009 IPA JAN HALVOR FJELD HUMLEHELVETE / (PLINY GOES TO TELEMARK)
2 38,66 BKB002 SS046 BARLEYWINE LARS STØRE GULLICHSEN & JØRN G ANDERSEN #50
3 31,66 QRK555 SS002 NORSK EXPORT KAI BERTHELSEN ESS
4 42,33 MTB545 SS030 DOBBELBOCK TOR ANDREASSEN & BØRGE ANTONSEN MYRA DOBBELBOCK
5 39,66 NAR020 SS044 UTRADISJONELL EINERLÅG EGIL B HAMMER BJØRNHAUG #20
6 39 SUG369 SS029 IPA M/URTER OLAV M BRÅTVEIT & SIGMUND MELBERG ALL IN! 4U INTERNATIONAL PALE ALE
7 38,33 ZBZ555 SS001 STERK BROWN KAI BERTHELSEN EYDEHAVNER BROWN
7 38,33 SGN506 SS016 KRYDDERØL GEIR SIGMUND NILSEN KRYDDERGLEDE
9 36 HOD008 SS007 OLD/STRONG ALE ØYVIND GRYT KALDHOLEN
9 36 MAZ626 SS013 IPA BREDE VENÅS KOKKES RUG IPA
11 35,66 YIF321 SS014 BOCK TORE TVERÅ PENETRATOR 2
11 35,66 TGB101 SS035 DOBBELBOCK RUNE ARNESEN & OVE KROKEIDE HOLMEN GRAA NYTTÅRSBOCK
13 35 APF456 SS031 OLD/STRONG ALE EGIL OVESEN & JAN M DALE HOLMEN PASSE FIN
14 34,33 SGN503 SS017 SKOTSK STERK SVEIN T SVENDSEN VÅRVARMER
15 33,66 SGN507 SS015 OLD/STRONG ALE GEIR SIGMUND NILSEN SISTEN
16 32,66 MEI479 SS037 STRONG ALE ANDERS CHRISTENSEN & STEINAR HAMRE HOPHEAD
17 31 FAG573 SS008 WEIZENBOCK ROLF BAKKE MØLLEMESTER BAKKES HVETEØL
17 31 LBS067 SS024 IPA BJØRN MAGNE IDLAND & MERETE ANTONSEN RUG IPA
19 30,66 UHN210 SS034 IMP. WIT TRYGVE TORSTEINSEN HOLMEN GRAA WIT JUL
20 27,33 DBW294 SS026 MAIBOCK ROLF BAKKE 17 MAI BOCK
21 25,33 LAJ456 SS033 IPA STEIN VIKTIL RYE IPA
Rull til toppen